Vilniaus universitete pradedamas įgyvendinti Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamas projektas „Vilniaus universiteto vidinės studijų kokybės vadybos sistemos kūrimas ir įgyvendinimas“.
Pagrindinis projekto tikslas – užtikrinti sistemingą ir nuolatinį universiteto studijų kokybės ir jai įtaką darančių veiklų tobulinimą konsoliduojant bendruomenės pastangas.
Vilniaus universitetas siekia, kad studijų kokybė atitiktų tarptautinį lygį ir tenkintų visų suinteresuotųjų poreikius. Universiteto kokybės kultūra, kaip nuolatinio tobulinimo ir teigiamų pokyčių kultūra, yra puoselėjama diegiant ir tobulinant įvairius studijų vidinio kokybės užtikrinimo procesus ir procedūras, tokius kaip studijų programų ir suteikiamų kvalifikacijų patvirtinimas, tobulinimas ir vertinimas; studentų pasitenkinimo studijomis ir dėstytojų pasitenkinimo darbu universitete tyrimų rezultatų panaudojimas studijų kokybės tobulinimui; studijų išteklių ir akademinės, kultūrinės, socialinės paramos studentams užtikrinimas; karjeros paslaugų teikimas ir pan. Tačiau trūksta sistemingo, nuolatinio studijų kokybės tobulinimo, lemiančio sprendimų priėmimo ir vykdymo priežiūrą remiantis kokybės kriterijais ir rodikliais; naudojamos atskiros informacinės duomenų bazės negeneruoja visos studijų administravimui ir kokybės užtikrinimui reikiamos informacijos, todėl yra kuriama ir diegiama informacinėmis technologijomis grindžiama studijų kokybės vadybos sistema, kuri leis suderinti vidaus ir išorės suinteresuotųjų šalių lūkesčius ir užtikrinti jų pasitikėjimą, paskirstyti atsakomybę už studijų kokybės tobulinimą, puoselėti universiteto bendruomenės kokybės kultūrą, sukurti sistemos tobulinimo pagrindus, taip pat studijų administravimo sprendimus grįsti laiku pateikiama, patikima, atsekama informacija apie studijų programų vykdymą: suteikiamas kvalifikacijas, jų užtikrinimą ištekliais, dėstytojų ir mokslo darbuotojų potencialo stebėseną, studentų rezultatų vertinimo analizę ir pan.
Studijų kokybės vadybos sistema bus kuriama remiantis universiteto misijoje įtvirtintomis vertybėmis, Europos aukštojo mokslo erdvės studijų kokybės užtikrinimo nuostatomis, socialinės atsakomybės ir partnerystės principais, Europos kokybės vadybos fondo Tobulumo modelio principais, juos adaptuojant universiteto poreikiams.
Bus perimama Airijos Korko universiteto ir Belgijos Gento universiteto studijų kokybės vadybos praktika. Šie universitetai pasirinkti dėl jų išskirtinės studijų kokybės vadybos patirties – universitetai patenka tarp 200 geriausiųjų pasaulio universitetų (QS WorldUniversityranking 2010 m.) ir jau turimos bendradarbiavimo su universitetais patirties.
Projekto trukmė – 2 metai. Pirmaisiais projekto veiklų įgyvendinimo metais bus parengti studijų kokybės gerinimo strategija ir studijų kokybės vadybos sistemos modelis, kokybės vadovas, atnaujinami ir rengiami studijų kokybės vadybos sistemos veiksmingam funkcionavimui būtini norminiai dokumentai. Taip pat bus organizuojami universiteto administracijos darbuotojų, atsakingų už studijų kokybės vadybos sistemos kūrimą ir įgyvendinimą, mokymai.
Antraisiais projekto metais bus diegiama informacinėmis technologijomis grindžiama studijų kokybės vadybos sistema. Siekiant užtikrinti kuriamos studijų kokybės vadybos sistemos efektyvų įgyvendinimą, bus įkurtas VU Kokybės komitetas ir paskirti 14 kokybės koordinatorių akademiniuose kamieniniuose padaliniuose. Projekto metu VU Kokybės komitetas koordinuos studijų kokybės vadybos sistemos įdiegimą universiteto lygmeniu; vykdys studijų kokybės vadybos sistemos mechanizmų ir procedūrų įgyvendinimo stebėseną. Kokybės komitetas koordinaciniam darbui pasitelks 14 akademinių kamieninių padalinių kokybės koordinatorių, kurie konsoliduos ir koordinuos bendruomenės pastangas įgyvendinant studijų kokybės vadybos sistemą akademinių kamieninių padalinių lygmeniu; vykdys padalinių studijų kokybės gerinimo priemonių įgyvendinimo stebėseną; rinks studijų kokybės vadybos sistemos įgyvendinimui būtinus duomenis; teiks pasiūlymus fakulteto vadovybei; teiks metodinę ir konsultacinę pagalbą studijų kokybės užtikrinimo ir tobulinimo srityse padalinio bendruomenei ir pan.
Projekto vadovas – akademinių reikalų prorektorius J. Galginaitis. Projekto dalių vadovai, atsakingi už atskirų veiklų įgyvendinimą – Kokybės vadybos centro vadovė I. Milišiūnaitė, Duomenų analizės skyriaus vedėjas J. Gaubis ir Strateginės plėtros direkcijos vyriausiasis specialistas J. Garšva.
Plačiau apie projekto veiklas.
Projektas įgyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.1-ŠMM-04-K priemonę „Studijų sistemos efektyvumo didinimas“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!