Rugsėjo 22–24 d. Vilniaus universitete surengta tarptautinė 13-oji Baltijos šalių regiono geotechnikos konferencija „Historical Experience and Challenges of Geotechnical Problems in Baltic Sea Region“. Joje pranešimus skaitė daugiau kaip 100 specialistų, tarp jų – pasaulyje žinomi civilinės geologijos, gruntų mechanikos ir inžinerinės geologijos specialistai prof. P. Seco Pinto iš Portugalijos, prof. H. Brandlis iš Austrijos, prof. R. Katzenbachas iš Vokietijos, prof. A. Zhussupbekovas iš Kazachstano, taip pat VU ir VGTU mokslininkai.
Geotechnika – tai mokslo sritis, kuri jungia pastatų ir inžinerinių statinių pagrindą – gruntą su statinių pamatais. Geotechnika apima mokslinių ir gamybinių gruntų savybes, požeminio vandens, geologinių procesų tyrimus, požeminės statinių dalies projektavimą ir statybą, aplinkos inžineriją, aplinkos apsaugą, pastatų stabilumą ir saugią eksploataciją.
Į šią konferenciją tradiciškai renkasi Baltijos jūros regiono valstybių – Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos – ir kitų šalių inžinieriai geologai, projektuotojai, konstruktoriai, geotechnikai, aplinkos inžinerijos, gruntų mechanikos bei kiti pastatų pamatų ir pagrindų tyrimų, projektavimo ir statybos specialistai, mokslo ir gamybos bei verslo atstovai.
Konferenciją organizavo Lietuvos geotechnikų draugija kartu su Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Hidrogeologijos ir inžinerinės geologijos katedra. Renginio dalyviai galėjo dalyvauti ekskursijose po Vilniaus senamiesčio požemius ir Vilniaus aplinkkelio statybos aikšteles.
Komentarų nėra. Būk pirmas!