Spalio 18–21 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre rengiamas trečiasis tarptautinis Baltijos mikrobiologų kongresas CBM2016.
Jame mokslininkai apžvelgs naujausius aplinkos, medicinos, taikomosios mikrobiologijos ir biotechnologijos sričių laimėjimus, aptars mikroorganizmų genetikos, biochemijos, fiziologinių procesų tyrimų problemas, diskutuos apie įvairių omikos metodų ir bioinformatikos taikymo mikrobiologijoje galimybes bei perspektyvas.
Baltijos mikrobiologų kongresas skirtas suvienyti šių šalių mikrobiologų jėgas mokslinėms ir praktinėms problemoms spręsti. Į renginį pakviesti visų Baltijos jūros regiono šalių mikrobiologai. Kongresai kasmet iš eilės organizuojami Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje.
„Vienas svarbiausių CBM2016 tikslų – pristatyti geriausius Lietuvos mikrobiologų mokslinius darbus, pasidalyti nuomonėmis ir patirtimi su kolegomis iš kitų šalių, aptarti tolesnes bendradarbiavimo galimybes“, – sako renginio organizacinio komiteto pirmininkė, VU Gamtos mokslų fakulteto Mikrobiologijos ir biotechnologijos katedros profesorė Nomeda Kuisienė.
Kongrese dalyvaus mokslininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Vokietijos, Belgijos, Malaizijos ir Turkijos. Kviestinius pranešimus skaitys žymūs Europos mokslininkai: prof. Hanne Ingmer (Kopenhagos universitetas), prof. Dennis Bamford (Helsinkio universitetas), prof. Thomas Alter (Berlyno laisvasis universitetas), prof. Hanna Mazur-Marzec (Gdansko universitetas), dr. Jean Armengaud (Inovatyvių detekcijos ir diagnostikos technologijų laboratorija, Prancūzija) ir dr. Riikka Ihalin (Turku universitetas).
Anglų kalba vyksiantį kongresą organizuoja Vilniaus universitetas ir Lietuvos mikrobiologų draugija. Kongresą remia UAB „Grida“, UAB „Nomads“, UAB „Linea libera“, UAB „Nanodiagnostika“ ir UAB „Biotecha“. Pagrindinis rėmėjas – UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“. Renginys sulaukė Amerikos mikrobiologijos draugijos (American Society for Microbiology) susidomėjimo ir paramos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!