Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto (VU MII) mokslininkai kartu su kolegomis iš Tamperės universiteto (Suomija), Limeriko technologijų instituto (Airija), Lumiere Liono II universiteto (Prancūzija), 10 Ukrainos aukštųjų mokyklų ir Ukrainos švietimo ministerijos vykdo ERASMUS KA2 projektą „Strateginės partnerystės gerinant Ukrainos regionų doktorantūros mokslinius tyrimus, bendrųjų gebėjimų ugdymą ir akademinio rašymo įgūdžius“. Projektu užsibrėžta patobulinti Ukrainos doktorantūros studijas penkiose teminėse srityse: informatikos, edukologijos, politikos mokslų, finansų ir biochemijos (kartu su chemija).
Vykdant projektą kuriami moksliniai doktorantų ir dėstytojų tinklai, rengiamos ir siekiamos įgyvendinti šiuolaikiškos doktorantūros studijų programos, organizuojamos doktorantų išvykos ir seminarai į Europos universitetus. Suprojektuoti penki regioniniai doktorantūros centrai Ukrainoje, vadinamieji „DocHub“ – Kijevo, Lvovo, Michailovo, Dniepropetrovsko ir Charkovo, kurie bendradarbiauja rengdami ir atnaujindami įvairių sričių doktorantūros studijas, dalijasi patirtimi su kitomis aukštosiomis mokyklomis.
2017 m. birželio 22–23 d. Vilniuje vyko projekto valdybos tarybos susitikimas. Buvo apžvelgti per pirmuosius projekto metus atlikti darbai, susitarta dėl kai kurių veiklų tikslinimo ir keitimų, veiksmų koordinavimo, nubrėžtos tolesnių darbų gairės. Per pirmąjį projekto vykdymo etapą įvyko penki mokomieji seminarai Europos partnerių institucijose: biochemijos ir informatikos – Vilniaus universitete, edukologijos – Tamperės universitete, politikos mokslų – Limeriko technologijų institute ir finansų – Lumiere Liono II universitete.
Vilniaus universitetas ne tik koordinuoja visą projektą, bet ir vykdo mokymus dviejose teminėse srityse: š. m. kovo 27–31 d. VU Gyvybės mokslų centre vadovaujant prof. Editai Sužiedėlienei buvo surengti biochemijos ir chemijos doktorantūros mokymai mokslininkams iš Ukrainos, balandžio 9–14 d. prof. Valentina Dagienė kartu su kolegomis surengė informatikos doktorantūros mokymus.
Antrajame projekto įgyvendinimo etape ukrainiečių mokslininkų grupės turės parengti kiekvienos mokslų srities doktorantūros studijų programas ir kitais metais išbandyti jas savo universitetuose ir moksliniuose institutuose. Atitinkamų sričių Europos partnerių atstovai lankysis Ukrainos universitetuose ir moksliniuose institutuose, turinčiuose doktorantūros vykdymo teisę, stebės, analizuos ir patars vykdant naujas doktorantūros studijų programas. Per ateinančius mokslo metus numatyta dvidešimt Europos mokslininkų stebėjimo vizitų į Ukrainos partnerių aukštąsias mokyklas.
Lankydamiesi Vilniuje pastarosiomis dienomis ukrainiečių mokslininkai domėjosi mūsų universiteto moksliniais pasiekimais, daug klausinėjo apie studijų organizavimo ir finansavimo tvarką, galimybes norintiems studijuoti iš užsienio. Beveik visi partneriai norėtų bent pusmečiui atsiųsti po vieną ar kelis doktorantus, juos taip pat labai domina trumpalaikių mokslininkų vizitų galimybės, mainai, kuriems reikia ieškoti papildomų finansavimo šaltinių.
Komentarų nėra. Būk pirmas!