Šiais metais Vilniaus universitetas (VU) tapo Europos piliečių mokslo asociacijos (ECSA) nariu. Šį įvykį inicijavo VU biblioteka, ir tai yra reikšmingas žingsnis, atliepiantis VU įsipareigojimą skatinti piliečių įtrauktį į mokslinių tyrimų iniciatyvas. Europos piliečių mokslo asociacija ne tik Europos, bet ir pasauliniu mastu yra svarbi piliečių mokslo iniciatyvų skatintoja, ypatingą dėmesį skirianti piliečių įtraukimui į visų mokslinių tyrimų etapų veiklas. Ši organizacija yra itin atvira ir suburia įvairiausias suinteresuotas šalis: tarptautinės akademinės bendruomenės narius, fizinius asmenis, nevyriausybines, verslo organizacijas.
Kodėl mums yra svarbu, kad VU piliečių mokslo iniciatyvos įgytų pagreitį ir taptų įprastine mokslinių tyrimų praktika? Piliečių mokslas – vienas iš atvirojo mokslo instrumentų, atveriantis naujus horizontus mokslininkų tyrėjų ir mokslininkų mėgėjų (piliečių) bendradarbiavimui, mokslinei komunikacijai, mokslo populiarinimui ir sparčiai informacijos ir žinių cirkuliacijai visoje technologijų ir inovacijų ekosistemoje. Būtent piliečių mokslas padaro mokslą atvirą par excellence ne tik tradicinei akademinei bendruomenei, bet ir visiems piliečiams.
VU tapimas Europos piliečių mokslo asociacijos nariu atveria galimybes aktyviai prisidėti prie Europos piliečių mokslo politikos formavimo, susirasti naujų mokslinės tiriamosios veiklos partnerių (ne tik tarp tarptautinės akademinės bendruomenės, bet ir tarp nevyriausybinių, verslo organizacijų ir fizinių asmenų). Taip pat yra suteikiama prieiga prie ekspertinių žinių, įvairių mokymų, geriausių piliečių mokslo praktikų sklaidos, taigi sukuriamos galimybės profesiškai tobulėti tiek akademinei VU bendruomenei, tiek neakademinių padalinių darbuotojams. Ši narystė prisideda prie VU matomumo didinimo tarptautinėje erdvėje, užtikrina darnią VU plėtrą, atliepiančią globalius mokslo ir studijų sistemos pokyčius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!