Siekiant didinti sinologijos mokslo galimybių plėtrą ir informacijos prieinamumą Vilniaus universitete (VU), spalio 12 d. VU atidaromas Taivano sinologijos studijų resursų centras. Centras įkurtas VU bendradarbiaujant su Taivano nacionaline centrine biblioteka.
„Pastaraisiais metais sparčiai vystėsi Taivano ir Lietuvos politinis, socialinis, kultūrinis ir mokslinis bendradarbiavimas. Galiu tvirtai teigti, kad šis bendradarbiavimas grindžiamas ne tik bendromis vertybėmis ir pažiūromis, bet ir draugyste, meile demokratijai ir žinioms“, – teigia VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
Pagal jau šiandien vykdomą sutartį su Taivano nacionaline centrine biblioteka VU biblioteka gavo 500 Taivane išleistų svarbių literatūros kūrinių ir audiovizualinės medžiagos. Artimiausiu metu kolekcija bus papildyta dar 200 dokumentų, kuriuos VU gaus iš Taivano parlamento. Prieinami ir specialūs Taivano bibliotekos elektroniniai ištekliai, kuriais galės naudotis tyrėjai bei studentai.
Kadangi visos knygos yra kinų kalba, jas aprašyti padėjo sinologijos studentai iš VU Filosofijos fakulteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto. VU rektorius prof. R. Petrauskas sako ypač besidžiaugiantis šiuo faktu, rodančiu, kad bendradarbiavimas su Taivanu padeda plėtoti ir stiprinti sinologijos studijas Lietuvoje. Visi kolekciją sudarantys leidiniai yra viešai prieinami Taivano sinologijos studijų informacijos išteklių centro atvirame fonde.
„Ši kolekcija reikšmingai prisidės prie sinologijos tyrimų galimybių plėtros ir informacijos prieinamumo Vilniaus universitete. Turimi ištekliai leidžia naudoti riboto tiražo mokslinius darbus kinų kalba, plėtoti sinologijos studijas Lietuvoje.
Ypač džiaugiamės ir didžiuojamės, kad Vilniaus universiteto bendruomenė turės galimybę dalyvauti Taivano bibliotekos organizuojamuose renginiuose. Tikimės ir suprantame, kad šis bendradarbiavimas yra tik abipusio darbo ir žinių kaupimo bei tobulinimo proceso pradžia“, – sako prof. R. Petrauskas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!