Jau visai netrukus – birželio 1 d. – prasideda pagrindinis studentų priėmimas į aukštąsias mokyklas. Artėjant šiam kiekvienam moksleiviui svarbiam žingsniui, šalyje lyderiaujantis Vilniaus universitetas (VU) kviečia visus, kuriems rūpi karjeros perspektyvos, prasmingas laisvalaikis, pažinimas, valstybės ateitis ir atvirumas pasauliui, rinktis studijas iš daugiau nei 140 programų trijuose Lietuvos miestuose ir prisijungti prie tarptautiškos, pažangios ir tarpdiscipliniškos VU bendruomenės.
Norėdami atkreipti dėmesį, kad VU – ne tik aukšto lygio mokslo, bet ir visapusiško asmenybės augimo vieta, pristatome straipsnių ir iliustracijų ciklą VIETA UŽAUGTI. Jų herojai – nuo vis dar studijuojančių, VU dirbančių iki gerai pažįstamų alumnų, savo asmeninėmis patirtimis ir istorijomis atskleidžiančių, kokią reikšmę jų gyvenime turėjo VU.
20 mokslinių straipsnių publikavęs chemikas Andrius Pakalniškis, profesionalaus sportininko karjerą į sporto žurnalistiką iškeitęs Matas Bagamolovas, po studijų VU Filologijos fakultete apie doktorantūrą prestižiniuose Oksfordo ir Kembridžo universitetuose svarstanti Vaiva Vasiliauskaitė, Japonijoje, Harvarde studijavęs ir „Google“ bei Silicio slėnyje dirbęs teisininkas dr. Paulius Jurčys, didžiausią Baltijos šalyse išskirtinio sporto klubą HEMA įkūrę VU Istorijos fakulteto studentai – tik dalis istorijų, kurias papasakosime šioje kampanijoje, herojų.
Prie kampanijos su komanda prisidėjęs garsus Lietuvos fotografas Tomas Kauneckas sako, kad šios kampanijos vaizdinės dalies rengimas nuo kitų fotosesijų išsiskyrė netradiciniu procesu:
„Mintis buvo parodyti, kiek daug skirtingų dalykų gali suteikti universitetas, bet viską pateikti paprastai ir aiškiai. Todėl universitetas perteikiamas per rūpestį ir galimybes siūlančias rankas, o jo logotipo formoje, tarsi lange, parodyti jau studijuojantys ir pasirinkimus darantys studentai. Šiam darbui siūlėme samdyti aktorius, bet buvom labai maloniai nustebinti, kai į procesą įsitraukė patys studentai. Jie ne tik gerai pozavo, buvo įdomios asmenybės, puikiai tikusios vizualiniam identitetui, bet ir pasižymėjo sveiku, kritišku požiūriu – patys dalinosi komentarais, vertino ir siūlė savo variantus kompozicijai, visi kartu ir atrinkome nuotraukas. Tad galime sakyti, kad kampaniją kūrė patys studentai.“
Ryškių ir žaismingų iliustracijų herojai – mūsų studentai, demonstruojantys plačią VU suteikiamų pasirinkimų įvairovę tiek ateities karjerai projektuoti, tiek prasmingam laisvalaikiui praleisti. Studentai atspindi ir VU ugdomą savarankiškumą priimant sprendimus, skatinimą nebijoti išbandyti naujas, dominančias sritis, susikurti savo studijas – VU vienintelis Lietuvoje siūlo individualių studijų galimybę, kai studijuojamus dalykus renkasi pats studentas. Galiausiai drąsiai besišypsantys studentai simbolizuoja atstovavimą jų interesams, nes VU studento balsas – tikrai girdimas. Dalyvavimas studentų organizacijų, klubų veiklose, galimybė prisidėti prie šalies ateities kūrimo, išskirtiniai susitikimai su svarbiausiais užsienio politikos, mokslo atstovais, Nobelio premijos laureatais – VU studentų kasdienybė.
Vilniaus universitetas – VIETA UŽAUGTI visiems. Kviečiame susipažinti su tai iliustruojančiomis istorijomis straipsnių cikle, kurių herojai – VU bendruomenės nariai.
Vieta užaugti tiems, kuriems rūpi karjeros perspektyvos
Sėkminga karjera – vienas aktualiausių aspektų renkantis studijas. Kad dominančios studijos leistų susirasti ir mėgstamą darbą, kad padėtų sukaupti platesnį žinių bagažą, ugdytų profesionalius įvairių kompetencijų specialistus, labai svarbus tarpdiscipliniškumas. VU, reaguodamas į sparčiai besikeičiančią globalią darbo rinką, kai niekas negali žinoti, kokių kompetencijų reikės ateityje, savo studentams pasiūlė individualiąsias studijas. Tai išskirtinė galimybė savarankiškai susikurti „savo“ programą, pasirenkant dalį norimų studijuoti dalykų bet kuriame VU padalinyje.
Pavyzdžiui, gyvybės mokslų programų absolventų karjeros praktika rodo, kad jie dažnai dirba su įvairiais duomenimis. Todėl pasirinkti individualiąsias studijas iš duomenų mokslų, bioinformatikos ar matematikos taikymo srities būtų labai tikslinga. Žinoma, studentų pasirinkimai gali būti padiktuoti tiesiog smalsumo ir domėjimosi papildomais, galbūt net labai nuo studijuojamos programos nutolusiais dalykais. Pavyzdžiui, įstojus studijuoti filosofijos, galima rinktis dalykus iš astronomijos ar retų užsienio kalbų sąrašo.
Vieta užaugti tiems, kurie siekia pažinimo
VU atveria plačiausias Lietuvoje galimybes siekti mokslo, atradimų ir skatina pažinimą. Kiekvienas VU studentas visada gali tikėtis dėstytojų ir kitų bendruomenės narių palaikymo – VU dirba iš geriausių užsienio universitetų į Lietuvą grįžę, įvairiomis premijomis įvertinti profesoriai, tikri savo sričių profesionalai, o tarptautiniuose reitinguose (QS 2023 m.) VU išskirtinai gerai vertinamas dėl dėstymo kokybės (119 vieta pasaulyje), kuri siejama su didesniu dėstytojo dėmesiu studentui. Nacionaliniuose reitinguose VU smarkiai pirmauja mokslo srityje – tai lemia ir moksle aktyvūs VU studentai, kurie organizuoja tarptautinę fizikos ir gamtos mokslų studentų konferenciją „Open Readings“, didžiausią Europoje studentų rengiamą tarptautinę gyvybės mokslų konferenciją „The COINS“, skina laurus prestižiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“.
Pažinimo VU skatina siekti ir už universiteto ribų: plačios partnerystės su verslu sudaro sąlygas atlikti praktiką įvairiose Lietuvos įmonėse, modernios erdvės, laboratorijos ir darbo kambariai – daryti savo atradimus.
Vieta užaugti tiems, kurie yra atviri pasauliui
VU – Europos universitetų aljanso „Arqus“ narys, todėl savo studentams gali pasiūlyti itin plačią tarptautinių studijų patirtį studijuojant Lietuvoje. Jungtinės studijų programos leidžia studijas pradėti VU, o baigti kituose Europos universitetuose ir įgyti dvigubą diplomą.
Studijų mainai – taip pat palaikomi ir skatinami. Daugiau kaip 1500 „Erasmus+“ sutarčių, daugiau kaip 70 dvišalių susitarimų dėl mainų leidžia VU studentams išvykti ir į geriausius Europos universitetus, ir toliau – į Japoniją, JAV ir kitur.
Išplėtoti tarptautiniai ryšiai ir studijuojantiems Lietuvoje – bet kuriame Vilniaus, Kauno ar Šiaulių fakultete – leidžia pasijusti tarptautinės aplinkos dalimi: studijuojama su čia atvykstančiais užsienio studentais, galima pasirinkti studijuoti programas anglų kalba.
Vieta užaugti tiems, kuriems svarbi valstybės ateitis
Valstybės pažangos strategija „Lietuva 2050“ – tik vienas iš daugelio projektų, kuriuos rengiant dalyvauja VU dėstytojai ir studentai. Rengdami šalies ateities vizijos projektus jie diskutuoja apie tai, kokioje Lietuvoje nori gyventi, dirbti ir kurti. VU studentai turi išskirtines galimybes prisidėti prie švietimo, politikos ir tvarumo temų nagrinėjimo tiek studijose, tiek įsitraukdami į studentiškas organizacijas, studentų atstovybes ir taip užtikrindami, kad studentų balsas būtų girdimas.
VU studentai nuolat dalyvauja ir įkvepiančiuose susitikimuose su čia atvykstančiais svarbiausiais užsienio ir šalies atstovais – uždaruose ir specialiuose renginiuose diskutuoja su kitų šalių prezidentais, Nobelio premijos laureatais, verslininkais. Pernai vykusio NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu VU Didžiajame kieme į susirinkusiuosius kreipėsi JAV prezidentas Joe Bidenas, balandį VU lankėsi pasaulinio garso tenisininkė, kovotoja už moterų teises Billie Jean King, atvyksta įvairių šalių politikai, karališkųjų šeimų atstovai.
Be to, VU dėsto dabar aukščiausias pareigas šalies verslo įmonėse ir valstybės įstaigose einantys ekspertai, kurie taip pat yra ir VU alumnai. Alumnų sąraše – nuo geriausių šalies gydytojų, Lietuvos ir užsienio teismų teisėjų, bankininkų, puikiai pažįstamų televizijos veidų iki svarbiausių valstybės vadovų – prezidentų, premjerų bei ministrų.
Vieta užaugti tiems, kuriems rūpi prasmingas laisvalaikis
Tačiau VU – ne tik studijų ir mokslo vieta. Čia studentai atranda naujų savo talentų, užmezga pažintis, virstančias draugystėmis visam gyvenimui. Net 12 meno kolektyvų, kviečiančių šokti, dainuoti, vaidinti, 22 sporto komandos ir gausybė studentų draugijų bei klubų leis prasmingai leisti laisvalaikį, susirasti naujos veiklos galimybių ir bendraminčių.
VU bendruomenėje vykstantys renginiai – ne tik erdvė saviraiškai, bet ir aplinkinius įtraukiančios veiklos. Parodos, koncertai, į Nematerialaus paveldo sąrašą įrašyta Fizikos dienų šventė FIDI, senamiesčio eismą sustabdanti ir apie naujus mokslo metus skelbianti Rugsėjo 1-osios eisena – tik dalis renginių ir veiklų VU.
Vilniaus universitetas – VIETA UŽAUGTI visiems. Kviečiame susipažinti su tai iliustruojančiomis istorijomis straipsnių cikle, kurių herojai – VU bendruomenės nariai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!