Vilniaus universitetas sėkmingai įgyvendina projektą „Technologijų perdavimo gebėjimų ugdymas Lietuvos slėnių mokslo ir studijų institucijose (TP-Uni)“. Projekto tikslas – pagerinti Lietuvos mokslo institucijų ir organizacijų žinių ir technologijų perdavimo galimybes, skatinti mokslininkų ir tyrėjų praktinį verslumą, bus apmokyti 309 mokslininkai, tyrėjai, studentai, technologijų perdavimo srityje dirbantys specialistai. Mokymų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje metu dalyviai jau įgijo arba įgis šias kompetencijas: technologijų perdavimo proceso valdymo, technologijų komercinimo modelių pasirinkimo, technologijų komercinimo planavimo, technologinės idėjos plėtojimo, produkto/paslaugos kūrimo.
Pastaraisiais metais VU suaktyvėjo technologijų perdavimo procesai. Įsteigtos 5 naujos inovatyvios (start-up) įmonės, VU patentuoja išradimus: per pastaruosius 5 metus gauta 13 patentų (iš jų 3 – JAV, 2 – Europos, 1 – Japonijos), vien per 2013 m. pateikta 12 patento paraiškų (6 – tarptautinės, 2 – JAV, 1 – Europos). Išradimus ir technologijas VU sėkmingai licencijuoja Lietuvos ir užsienio įmonėms, 2013 m. pasirašytos 5 licencinės sutartys.
2013 m. VU mokslininkai plėtojo bendradarbiavimą su Lietuvos ir užsienio verslo įmonėmis, vykdydami įvairius užsakomuosius tyrimus už daugiau nei 2,3 mln. litų. Verslo ir mokslo bendradarbiavimą skatina ir 2013 m. įsteigti keturi VU atviros prieigos centrai (APC): Informacinių technologijų, Fizinių ir technologijos mokslų, Jungtinis gyvybės mokslų centro ir Lazerinių tyrimų centro „Naglis“ APC. Šių centrų veiklos tikslas yra suteikti prieigą prie VU turimos mokslinės, laboratorinės įrangos tiek vidaus, tiek išorės vartotojams, pasiūlyti verslui ir kitoms mokslo ir tyrimų institucijoms įvairias mokslines ir eksperimentines paslaugas, spręsti mokslo ir verslo bendruomenių problemas, kad būtų sukurtas nuolatinis technologijų perdavimo rezultatų srautas. VU mokslininkai vykdo įvairius mokslinių tyrimų projektus kartu su verslo įmonėmis pagal „Eureka“, „Eurostars“ ir kitas programas.
2013 m. VU Mokslo ir inovacijų direkcijoje įsteigtas Intelektinės nuosavybės valdymo ir komercinimo skyrius, kurio funkcija – užmegzti ir palaikyti ryšius su verslu, viešinti VU inovacijas, valdyti intelektinę nuosavybę, licencijuoti, steigti įmones, kuruoti atviros prieigos centrų veiklą, skatinti VU darbuotojų ir studentų verslumą.
VU yra vienas iš šio projekto vykdytojų (koordinatorius – VšĮ „Saulėtekio slėnis“, partneriai – asociacija „Žinių ekonomikos forumas“, VšĮ Visorių informacinių technologijų parkas, VšĮ Lietuvos inovacijų centras, asociacija „Infobalt“, Klaipėdos universitetas, Aleksandro Stulginskio universitetas, VU Onkologijos institutas, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus kolegija, Brėmeno universitetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras ir VšĮ Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas).
Komentarų nėra. Būk pirmas!