Gruodžio 14 d. Vilniaus universiteto (VU) Mažojoje auloje įvyko projekto „VU Akademija Vilniaus rajono moksleiviams“ finalinis renginys, kuriame moksleiviai pristatė savo darbus ir gavo diplomus. Šis projektas, vykdytas bendradarbiaujant su Vilniaus rajono savivaldybės administracija, subūrė 10–11 klasių moksleivius iš septynių gimnazijų: Avižienių, Maišiagalos Didžiojo kunigaikščio Algirdo, Nemenčinės Gedimino ir Konstantino Parčevskio, Pagirių, Rudaminos Ferdinando Rusčico, Nemėžio Šv. Rapolo Kalinausko.
Projekto metu, naudodamiesi kūrybinio mąstymo (angl. Design Thinking) metodika, moksleiviai gilinosi į aktualias problemas Vilniaus rajone ir kūrė netradicinius jų sprendimus. Juos konsultavo VU dėstytojai iš šešių fakultetų ir centrų: Filosofijos, Matematikos ir informatikos, Ekonomikos ir verslo administravimo, Komunikacijos fakultetų, Verslo mokyklos ir Gyvybės mokslų centro.
„Tai pirma tokia akademija ir bandomasis VU projektas. Ši iniciatyva yra pavyzdys, kaip galima kurti naujas bendradarbiavimo formas. Mokiniai turėjo galimybę lankytis universitete ir iš arti pamatyti mokslą, studijas, universitetinę aplinką – nuo laboratorijų iki radijo studijos. Sesijos metu su mentorių pagalba sprendė iššūkius, kylančius savoje, pažįstamoje aplinkoje, keliavo per visus tyrimo etapus – nuo problemos iškėlimo iki sprendimų siūlymo. Tikimės, kad ši patirtis įkvėps grįžti į universitetą ir padės pasirinkti studijas“, – kalbėjo VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
Septynios mokinių komandos, vadovaujamos VU dalyko pedagogikos ir pedagogikos gretutinių studijų studentų, pristatė savo sociologinį tyrimą, savo kliento portretą, juo paremtą prototipą ir galutinį idėjos sprendimo įgyvendinimo planą.
„Džiaugiuosi, kad Vilniaus rajono savivaldybė kartu su Vilniaus universitetu įgyvendino projektą „VU Akademija“, kuris suteikė mokiniams unikalią galimybę ne tik susipažinti su universiteto gyvenimu, bet ir pagilinti akademines žinias bei patobulinti kasdieniame gyvenime reikalingas kompetencijas, tokias kaip komunikacija ar problemų sprendimas. Tikiuosi, kad projektas padėjo moksleiviams atrasti ateityje norimas studijuoti studijų programas, o galbūt ir įsitikinti jau padaryto sprendimo teisingumu. Esu įsitikinusi, kad projekto metu vykdytos veiklos yra sėkminga investicija į moksleivių ateitį tiek akademinėje, tiek kitose srityse“, – sakė Vilniaus rajono vicemerė Edita Tamošiūnaitė.
Diplomus moksleiviams įteikęs VU partnerystės prorektorius dr. Artūras Vasiliauskas palinkėjo nebijoti iššūkių ir drąsiai priimti netradicinius sprendimus. Tikimasi, kad VU Akademija taps tęstiniu projektu, dar labiau stiprinsiančiu VU ir Vilniaus rajono gimnazijų bendradarbiavimą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!