Birželio 17–21 d. Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sode Kairėnuose vyko jau antroji tarptautinė doktorantų vasaros mokykla, skirta visų krypčių būsimiesiems mokslininkams. Mokykloje dalyvavo ne tik VU, bet ir kitų „Arqus“ tinklo universitetų studentai.
Pirmąją dieną dalyvius sveikino VU mokslo prorektorė prof. Edita Sužiedėlienė. VU Gyvybės mokslų centro vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Stephenas Knoxas Jonesas doktorantams skaitė įvadinę paskaitą, kurioje pabrėžė svarbiausius doktorantūros tikslus. Mokslininko manymu, jie nėra ir neprivalo būti tiesiogiai susiję su tyrimo tema, nes yra universalūs – tai gebėjimas kritiškai mąstyti, klausti klausimų ir rasti atsakymus, planuoti ir vykdyti savo veiklą, gebėti apdoroti įvairią informaciją, tinkamai komunikuoti ir dirbti komandoje.
Pagrindinę vasaros mokyklos programos dalį sudarė dviejų tipų užsiėmimai: verslumo įrankių kūrybinės dirbtuvės jauniesiems tyrėjams ir mokslinio rašymo bei publikavimosi mokymai. Verslumo įrankių dirbtuves vedė VU Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyriaus komanda – Pavelas Ragozinas, Žiedūnė Kiznytė ir Aistė Žvirblienė. Šios dirbtuvės apėmė visą spektrą su verslumu susijusių temų ir suteikė galimybę mokymų dalyviams pasisemti žinių apie rinkos analizę, vertės pasiūlymo formavimą ir tinkamo verslo modelio pasirinkimą. Ne mažiau svarbus buvo ir įgytų žinių praktinis pritaikymas. Tarpdisciplininėse ir tarptautinėse komandose dalyviai plėtojo pasirinktą verslo idėją, atsižvelgdami į intelektinės nuosavybės, kainodaros, finansų planavimo ir rinkodaros klausimus.
Šios dirbtuvės yra Europos inovacijų ir technologijų instituto (European Institute of Innovation and Technology, EIT) finansuojamo projekto „The Universities for deep tech and entrepreneurship (UNITeD)“ dalis.
Antroje užsiėmimų dalyje akademinio rašymo subtilybių studentus mokė kviestinė dėstytoja iš Graco universiteto dr. Gayannée Kedia. Mokslininkė specializuojasi socialinės psichologijos ir neurologijos srityse, rengia seminarus mokslo įstaigoms ir įmonėms apie produktyvų darbą išsaugant pusiausvyrą ir išvengiant perdegimo.
Šiemet doktorantų vasaros mokykla sulaukė dalyvių iš trijų „Arqus“ grupės universitetų – Graco (Austrija), Paduvos (Italija) ir Vroclavo (Lenkija). Po projekto pateiktoje apklausoje daugelis džiaugėsi nauja patirtimi, galimybe ne tik susipažinti su kitų mokslinių krypčių kolegomis, bet ir pasigrožėti VU Botanikos sodo erdvėmis.
Doktorantų vasaros mokyklą organizavo VU Doktorantūros ir podoktorantūros skyrius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!