Kiekvienais metais balandžio mėnuo pasaulyje minimas kaip Pasaulinis piliečių mokslo mėnuo. Šiais metais Vilniaus universitetas (VU) tapo Europos piliečių mokslo asociacijos (European Citizen Science Association – ECSA) nariu. Siekdama praktiškai prisidėti prie šios organizacijos misijos – piliečių mokslo veiklų skatinimo, VU biblioteka kviečia dalyvauti renginyje „iNaturalist: kaip pažįstant gamtą prisidėti prie mokslinių atradimų?“. Piliečių mokslo platforma „iNaturalist“ – puikus pavyzdys, kaip visuomenė gali padėti mokslininkams rinkti duomenis apie gamtą ir taip prisidėti prie biologinės įvairovės mokslinių tyrimų. Kartu tai yra ir naudingas gamtos pažinimo įrankis, kuris praplečia gamtos mėgėjų žinias apie juos supančias gyvūnų, augalų ir grybų rūšis.
Renginyje susipažinsite su šiuo ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje populiariu projektu ir turėsite galimybę praktiškai išbandyti, kaip naudotis „iNaturalist“ mobiliąja programėle. Renginys padės atsakyti į klausimus: kas yra piliečių mokslas? Ar aš, kaip pilietis, galiu aktyviai įsitraukti į mokslinių projektų vykdymą? Piliečių mokslo metodo specifika skleidžiasi būtent per metodo praktiką, tad nepraleiskite progos iš arčiau susipažinti su piliečių mokslo teikiamomis naudomis ir galimybėmis. Tai galėtų būti jūsų mokslinio projekto, į kurio įgyvendinimą būtų įtraukta visuomenė, atspirties taškas.
Kaip naudotis „iNaturalist“, papasakos gamtininkas Tomas Pocius. Tyrėjas daug metų vykdo įvairius piliečių mokslo projektus ir organizuoja akis atveriančias edukacijas gamtoje. Po trumpo pasivaikščiojimo Saulėtekio apylinkėse dalyviai ne tik išmoks atpažinti įdomiausius miestų parkuose aptinkamus gyvūnus ir augalus, bet ir įsitrauks į azartą keliančias nacionalines varžybas – kas gamtoje suras daugiausia rūšių.
Renginio data ir laikas: balandžio 18 d. 15.00 val.
Vieta: renginys prasidės 15.00 val. VU MKIC Konferencijų salėje. Po trumpo teorinio „iNaturalist“ projekto pristatymo kviesime jus į išvyką po Saulėtekio apylinkes, kur naudodamiesi programėle rinksime duomenis apie biologinę įvairovę.
Dalyvių skaičius ribotas.
Registruotis galite čia.
Užsiregistravusiems el. paštu bus atsiųsta papildoma informacija apie tai, kaip reikėtų pasiruošti išvykai po Saulėtekio apylinkes.
Kilus klausimų, kreipkitės el. paštu indra.giraite@mb.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!