2021 m. spalio 5–7 d. Vilniaus universitete (VU) vyks metinė Europos universitetų aljanso „Arqus“ konferencija. Pirmą kartą Vilniuje organizuojamas renginys suburs daugiau nei 200 „Arqus“ bendruomenės narių iš septynių partnerių šalių. Pirmąją konferencijos dieną į renginio dalyvius ir svečius kreipsis VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, LR Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, LR Švietimo, Mokslo ir Sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, susirinkusieji išgirs ir Inovacijų, mokslo, kultūros ir švietimo eurokomisarės Mariyos Gabriel sveikinimą. Konferencijos atidarymo renginį spalio 5 d. bus galima stebėti ir nuotoliniu būdu.
Dėl pasaulinės pandemijos anksčiau neįvykusi metinė konferencija šiemet simboliškai rengiama VU, kur visai neseniai „Arqus“ aljanso ir Europos universitetų integracijos idėjos autoriui Prancūzijos prezidentui E. Macronui suteiktas VU garbės daktaro vardas. Pirmosios „Arqus“ metinės konferencijos tikslas – išgryninti Europos aljansų vaidmenį įveikiant XXI a. aukštojo mokslo iššūkius, keičiant universitetų elgesio modelius ir iš naujo atrandant bendradarbiavimo galimybes.
„Arqus“ metinę konferenciją sudaro viešoji dalis – konferencija „University in the transforming world: catching up with or getting ahead of time“, kurioje skambės ir speciali aukštojo mokslo eksperto Peterio van der Hijdeno kalba, ir uždara darbinių susitikimų dalis, kuriose įvairios septynis universitetus vienijančio „Arqus“ aljanso darbo grupės diskutuos apie aljanso ateitį ir galimus iššūkius.
„Arqus“ metinės konferencijos atidarymas spalio 5 d. vyks VU Teatro salėje, tiesiogiai renginį stebėti galima „Arqus“ YouTube kanale. Daugiau informacijos ir renginio programą rasite čia.
Europos universitetų aljansui „Arqus“ priklauso septyni universitetai – Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono, Paduvos ir Vilniaus. Tai daug metų išsamius mokslinius tyrimus atliekantys universitetai, turintys didelę patirtį vykdant bendrus projektus įvairiose srityse ir tarptautinių institucijų statusą.
Aljanso „Arqus“ tikslas – pasinaudoti gausia universitetų narių patirtimi plėtojant bendradarbiavimą, kad būtų tvirtai integruotos aljanso narių vykdomos politikos ir veiksmų planai, siekiant stiprinti švietimą tarp aktyviai šioje veikloje dalyvaujančių Europos ir pasaulio piliečių, galinčių ir norinčių prisidėti kuriant daugiakultūrę, daugiakalbę ir įtraukią Europą, kuri būtų atvira pasauliui, didinti ir tobulinti bendrus universitetų partnerių mokslinių tyrimų pajėgumus ir geriau reaguoti į didžiuosius XXI a. visuomenės iššūkius Europoje ir už jos ribų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!