Vasario 21 d. Vilniaus universiteto (VU) bibliotekos Baltojoje salėje įvyko nacionalinio fotoprojekto „Lietuva ir mes“ pristatymas. Jo metu surengtoje diskusijoje, kurią moderavo Gintaras Mikalauskas, dalyvavo VU profesorius Alfredas Bumblauskas, kunigas Algirdas Toliatas, Edita Mildažytė, ekonomistas Gitanas Nausėda, žurnalo „Valstybė“ redaktorius Eduardas Eigirdas ir ambasadorius Kęstutis Kudzmanas.
Diskusija „100-mečio Lietuva ir mes: ką švenčiame ir ko sau linkime, kokią tapatybę turime ir kokią kuriame?“ kvietė pažvelgti į savo lietuviškas šaknis. Dalyviai bandė atrasti, ko iš tiesų vertėtų palinkėti Lietuvai šimtmečio proga.
VU Istorijos fakulteto profesorius A. Bumblauskas pabrėžė, kad patys turime kurti, suteikti dabarčiai prasmę, juk valstybės atkūrimo šimtmetis – gera proga permąstyti, kas esame ir kodėl esame čia, Lietuvoje. Būtent tai ir reikštų tikrąjį šventimą, kurį A. Bumblauskas įvardijo kaip „dabarties permąstymą“. Panašiomis mintimis dalijosi ir E. Mildažytė. Ji sakė, kad labai svarbu suvokti savo veiklos reikšmę – ką tai duoda kitiems žmonėms. Žymi visuomenės veikėja kvietė džiaugtis, kad per trumpą ir sudėtingą istorinį laikotarpį sugebėjome sukurti modernią valstybę ir kad vos 4 milijonų tauta šiandien yra aiškiai matoma pasaulyje.
Nacionalinis fotoprojektas „Lietuva ir mes“, įamžinantis veikliausius, kūrybingiausius ir iškiliausius šiandienos Lietuvos žmones, yra skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Projekto organizatoriai ir žymiausi Lietuvos fotografai siekia pristatyti visuomenei unikalų ir monumentalų, per 1000 nuotraukų apimantį fotoalbumą „Lietuva ir mes“, tapsiantį palikimu ateities kartoms. Albumo nuotraukose – menininkai, kūrėjai, verslininkai, mokslo ir visuomenės veikėjai, valstybės vadovai, sportininkai, ūkininkai, bažnyčios tarnai ir kiti mūsų šalies piliečiai.
Projektą pristatė idėjos autorius ir iniciatorius Gytis Daugėla. Jis padėkojo susirinkusiems už parodytą dėmesį. Pasak G. Daugėlos, pagrindinis motyvas kurti šį fotoprojektą buvo netyčia aptiktas 1933 m. albumas, skirtas Vytauto Didžiojo 500-osioms mirties metinėms paminėti. Šis albumas idėjos autoriui pasirodė įdomus savo koncentruota informacija apie garbingiausius to meto Lietuvos žmones. Tačiau 2020 m. pasirodysiantis albumas „Lietuva ir mes“ bus kiek kitoks, kadangi jame bus užfiksuotos šiandien Lietuvoje gyvenančių, kuriančių ir dirbančių žmonių emocijos, o žymius ir pažįstamus veidus bus galima išvysti neįprastose aplinkose ir situacijose.
Komentarų nėra. Būk pirmas!