Vilniaus universitete yra įsteigta ir veikia profesinė sąjunga. Jai vadovauja dr. Jelena Tamulienė, Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Atomo teorijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja.
VU profesinės sąjungos pradžia – 2008-ieji, kai buvo įkurta VU bibliotekos profesinė sąjunga, kuri siekė geresnių darbo sąlygų šio padalinio darbuotojams, organizavo įvairius renginius, dalyvavo Lietuvos švietimo profesinės sąjungos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos veikloje.
2010 m., kai VU Kauno humanitariniame fakultete buvo įkurta profesinė sąjunga ir prie VU buvo prijungtas Teorinės fizikos ir astronomijos institutas, kuriame profesinė sąjunga veikė nuo 2005 m., įvyko trijų VU padalinių profesinių sąjungų valdybos narių susitikimas. Jame buvo nuspręsta pasirašyti universitete veikiančių profesinių sąjungų bendradarbiavimo sutartį ir šios sutarties pagrindu įsteigti VU jungtinę profesinę sąjungą. Sutartis buvo pasirašyta 2010 m. balandžio 14 d. – tai ir yra VU jungtinės profesinės sąjungos įkūrimo data. Naujai įkurta profesinė sąjunga stiprėjo, įgijo daugiau tarpusavio bendradarbiavimo patirties. Pradėti darbai, susiję su VU kolektyvinės sutarties rengimu – organizuoti susirinkimai VU padaliniuose, kuriuose nėra darbuotojų teises atstovaujančių organizacijų.
2013 m. VU jungtinė profesinė sąjunga įregistruota Registrų centre kaip VU profesinė sąjunga. Tad nuo 2013 m. balandžio 15 d. VU veikia naujas juridinis asmuo – Vilniaus universiteto profesinė sąjunga.
Šiandien VU profesinę sąjungą sudaro trys juridiniai asmenys – VU veikiančios profesinės sąjungos, bet jos nariais gali tapti bet kuris VU darbuotojas, kuris visą informaciją (VU profesinės sąjungos statutas, veikla, narystė, konsultacijos ir pan.) gali gauti atsiuntęs laišką el. paštu:profsajunga@cr.vu.lt.
Šiuo metu pagrindinis VU profesinės sąjungos uždavinys – koordinuoti VU kolektyvinės sutarties rengimo procesą, t. y. surinkti ir suderinti padalinių darbuotojų pasiūlymus, kuriuos jie norėtų įtraukti į kolektyvinę sutartį, organizuoti darbuotojų, kurie derėsis dėl kolektyvinės sutarties, rinkimus, padėti derybininkams ir t. t.
Įgyvendindama šį uždavinį, VU profesinė sąjunga kartu su savo partneriais iš LEU, LMTA ir VGTU paruošė ir pateikė paraišką Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.1-SADM-02-K priemonės „Socialinio dialogo skatinimas“ paramai gauti. Tikimės, kad jau 2014 m. VU vyks mokymai, susiję su kolektyvinių sutarčių rengimu, socialiniu dialogu, derybomis ir panašiais klausimais, ir tai padės sėkmingai įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!