Lietuviškas startuolis „Qoorio“, pernai Vilniaus miesto plėtros agentūros „Go Vilnius“ Startuolių muziejaus apdovanojimuose pelnęs metų startuolio titulą – žinių dalijimosi platforma, kuria naudodamiesi žmonės virtualiai arba gyvai susitinka ir apsikeičia žiniomis už mokestį arba be jo. Dalį uždirbtos sumos programėlės naudotojams siūloma skirti įvairioms nevyriausybinėms organizacijoms, tarp kurių jau galima rasti ir Vilniaus universiteto fondą.
„Dėkojame platformos kūrėjams už galimybę sumaniai rinkti paramą per „Qoorio“ programėlę. Išskirtinės žinios, kūrybinis mąstymas, socialiniai įgūdžiai – tai šiuolaikinio žmogaus kasdienybė. Universitete įgyjamas žinias galima papildyti susitikus su savo srities profesionalu. Esu vienas iš „Qoorio“ naudotojų, mielai dalinuosi savo patirtimi sporto, laisvalaikio, organizacijų valdymo ar neliečiamojo kapitalo telkimo srityse“, – pasakoja Vilniaus universiteto fondo direktorius Justinas Noreika, su kuriuo pokalbį jau galite rezervuoti čia.
„Qoorio“ platformos idėja gimė Vilniaus universiteto alumnui, verslininkui, vienam iš „Vinted“ įkūrėjų Justui Janauskui ir rašytojai Gabijai Grušaitei. Jos teigimu, smalsumas yra tiesiausias kelias į žinojimą, todėl ir pasirinktas programėlės pavadinimas „Qoorio“, skambantis panašiai kaip anglų kalbos žodis curious.
„Nuo pat vaikystės siekdamas savo tikslų stengiausi kuo mažiau užsidaryti savo burbule ir supratau, kad tiesiausias kelias sėkmės link yra išmokti matyti situacijas iš skirtingų perspektyvų. Kaip? Išbandykite mano sugalvotą trijų žingsnių pratimą: pirmiausia, paklauskite savęs, iš kokios aktualios jūsų gyvenimo situacijos norėtumėte išeiti arba ko norėtumėte pasiekti. Tada pagalvokite, koks žmogus, kurį pažįstate arba ne, jūsų nuomone, būtų tinkamas pažvelgti į jūsų situaciją iš savo perspektyvos ir pasiūlyti jums išeitį ar sprendimą. Galiausiai susisiekite su tuo žmogumi ir paprašykite patarimo. Žmogus gali sutikti arba nesutikti, patarimą gali duoti arba ne, patarimą galite priimti arba ne – bet kuriuo atveju visos pusės laimi.
„Qoorio“ šį procesą supaprastina ir perkelia į tam specialiai sukurtą platformą. Labai džiaugiuosi, kad bendradarbiaujame su mano paties Alma Mater. Kviečiu prie „Qoorio“ prisijungti ir naudotis visus gyvenime neketinančius sustoti žmones“, – sako vienas iš „Qoorio“ įkūrėjų J. Janauskas. Pokalbį su juo galite rezervuoti čia, o 100 proc. atlygio už šios savaitės susitikimus su J. Janausku bus pervesta Vilniaus universiteto fondui.
Žinių dalijimosi platforma, 2019 m. startavusi Lietuvoje, pasiekiama visose ES šalyse ir JAV. Šiuo metu „Qoorio“ naudojasi apie 50 tūkst. vartotojų. Dalį uždirbtos sumos galima skirti daugiau kaip 20 nevyriausybinių organizacijų. „Qoorio“ platforma galima naudotis savo naršyklėje arba per Android ir iOS programėles.
Komentarų nėra. Būk pirmas!