Neseniai buvo išleista ir tarptautinei mokslininkų, politikų ir visuomenės veikėjų bendruomenei pristatyta knyga „The Palgrave Handbook of Social Sustainability in Business Education“. Tai yra pirmoji knyga apie Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų įtraukimą į verslo mokymo programą akcentuojant socialinį tvarumą. Prie šio reikšmingo leidinio turinio prisidėjo ir Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dėstytoja dr. Jurgita Butkevičienė.
Dr. J. Butkevičienė kartu su bendraautoriais parengė net tris knygos skyrius ir gegužės pabaigoje drauge su viena iš knygos redaktorių Aušrine Šilenskyte pristatė leidinį Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke.
VU mokslininkė dr. J. Butkevičienė knygos pristatymo diskusijos metu ragino plėtoti įtraukiojo verslumo ekosistemas (angl. inclusive entrepreneurial ecosystems), nes jos sujungia net tris darnaus vystymosi tikslus – kokybišką švietimą, ekonomikos augimą ir nelygybės mažinimą. Šiuo tikslu knygoje J. Butkevičienė kartu su profesore Helen Lawton Smith (Londono universitetas, Jungtinė Karalystė) parengė knygos skyrių apie įtraukiojo verslumo mokymo sistemą, kuriame minimos ir VU praktikos. Pasak dr. J. Butkevičienės, tai itin svarbus pripažinimas, nes ši tema dar tik plėtojama moksliniu lygiu ir buvo ypač palankiai sutikta atsižvelgiant į dabartinį geopolitinį kontekstą.
Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslai yra globali strategija, apimanti iš viso 17 tikslų, į kurių įgyvendinimą turi įsitraukti visos suinteresuotos šalys, siekiančios aplinkosauginio, socialinio ir ekonominio tvarumo, o ši knyga – puikus mokymo inovacijų iš visų pasaulio žemynų rinkinys, atskleidžiantis novatoriškas idėjas socialiniam tvarumui dėstyti verslo studijose.
Leidinyje „The Palgrave Handbook of Social Sustainability in Business Education“ pateikiama holistinė socialinio tvarumo koncepcija, apimanti įvairovės, lygybės ir įtraukties temas. Jame atskleidžiama, kaip Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslai, pabrėžiantys socialinį tvarumą, gali būti integruoti į verslo studijų programas įvairiose pasaulio šalyse. Čia pateikiami tiek teoriniai konceptai, tiek daugybė jau išbandytų netradicinių ugdymo metodų, praktikų bei diskusijų, skirtų aptarti naujausias tendencijas, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto ir blokų grandinės technologijų panaudojimą plėtojant socialiai tvarų verslą.
Knygos pristatymo renginį ir ekspertų diskusiją organizavo Lietuvos nuolatinė atstovybė Jungtinėse Tautose. Pagrindinius pranešimus renginyje skaitė renginiui vadovavęs ambasadorius J. E. Rytis Paulauskas, Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose, ir ambasadoriai J. E. Stan O. Smith, Bahamų nuolatinis atstovas, J. E. Gladys Mokhawa, Botsvanos nuolatinė atstovė, J. E. Bob Rae, Kanados nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose, ir Navid Hanif, Ekonominių ir socialinių reikalų departamento generalinio sekretoriaus padėjėjas ekonominei plėtrai.
Ekspertų diskusijoje taip pat dalyvavo ir viena iš knygos redaktorių Aušrinė Šilenskytė (Vasos universitetas, Suomija), Bedfordo okeanografijos instituto Naujojoje Škotijoje, Kanados žuvininkystės ir vandenynų departamento mokslininkė Nancy Shackell ir Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi finansavimo biuro direktorė Shari Spiegel. Dr. J. Butkevičienė džiaugėsi, kad renginio organizatoriai ir diskusijos dalyviai įvertino šią knygą, ir pabrėžė švietimo svarbą formuojant jaunąją būsimų verslo atstovų kartą bei poreikį formuojant politiką glaudžiau įtraukti visas suinteresuotąsias šalis.
Daugiau apie leidinį „The Palgrave Handbook of Social Sustainability“ skaitykite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!