Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto (VU EVAF) profesorius habil. dr. Povilas Gylys ir Vilniaus universiteto leidykla pristato monografiją „Antiekonomika“. Monografijoje, remiantis holistine ekonomine mintimi, nagrinėjamas antiekonomikos turinys ir jo reiškiniai – šešėlinė ekonomika, krizės, korupcija ir pan. Iš heterodoksinių pozicijų naujai, neįprastai aiškinami daugelis fundamentinių ekonomikos mokslo ir ekonominės politikos bei praktikos klausimų. Pasitelkus holistinę ekonominių sąvokų sistemą, kitu kampu pažvelgiama ir į tarptautinės ekonomikos reiškinius – globalizaciją, regioninę integraciją.
Autoriaus teigimu, pagrindinis jo siekis yra konceptualizuoti negatyviąją ekonominės tikrovės pusę. „Mes tai darome, pirmiausia, vartodami antiekonomikos sąvoką. Ji atlieka fundamentinį vaidmenį formuojant antiekonomikos teoriją. Vadovaujantis šia teorija, atsiranda galimybė pateikti, apibrėžti viešųjų ir privačių blogybių, antiturto ir kitas sąvokas. Remiantis antiekonomikos teorija, kitu, nauju, neįprastu kampu galima pažvelgti į šešėlinės ekonomikos, korupcijos, karo ir kitus reiškinius. Kad suvoktum blogį, reikia žinoti, kas yra gėris. Vadinasi, norint apibūdinti antiekonomiką, būtina disponuoti tikslia „baltosios“ ekonomikos samprata. Šiuo argumentu vadovaujantis, dalis knygos teksto yra skirta „baltosios“, „gerosios“ ekonomikos turiniui nagrinėti. Iš tiesų rašydami šią knygos dalį turėjome dvejopą tikslą – pirma, paruošti dirvą antiekonomikos teorijai pristatyti ir, antra, pateikti heterodoksinį požiūrį į ekonomikos sąvoką“, – sako profesorius P. Gylys.
Pasak autoriaus, ši knyga skirta, pirmiausia, tiems, kurie vis dar nemano, kad ekonomika yra niūrus mokslas (angl. dismal science) ir kad apie ekonomiką viskas pasakyta Adamo Smitho, Karlo Marxo ar Miltono Friedmano laikais.
„Tai knyga ne tik apie tai, ką lyg ir žinojom, bet ir apie iki šiol netyrinėtas pažinimo teritorijas, kurios smalsiesiems teikia naujų atradimų vilčių ir perspektyvų. Taip pat tai yra rašinys apie žinomas teritorijas, kuriose, pasirodo, esama ir netyrinėtų klodų, į kuriuos galima pažvelgti kitu žvilgsniu“, – teigia autorius.
Monografija turėtų sudominti mokslo bendruomenę, studentus, politikus, viešojo administravimo specialistus, piliečius, besidominčius pasaulėžiūriniais, paradigminiais ekonominio gyvenimo klausimais.
Knygą „Antiekonomika“ galite įsigyti knygynuose „Littera“, „Akademinė knyga“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!