„Artimas susitikimas su tradicinėmis kanklėms įvyko Šiaulių kanklių meistro kalvio Alberto Martinaičio draugijoje – Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodo Žolinės šventės metu. Tuomet parodoje pamačiau išdėliotas kankles ir akimis ėmiau ieškoti savųjų, pasirodė, kad manosios kažkur taip pat turi būti. Lyg prieš keletą šimtmečių būčiau jas atidavusi Meistrui pasaugoti ir po ąžuolu turėjau jas susigrąžinti. Meistras mano prašymą išgirdo ir 2022 m. Trijų Karalių dieną padovanojo simbolines kankles, pagamintas iš Šiaulių miesto bulvaro arkų, prie Povilo Višinskio, palaikiusio Lietuvos moterų kūrybą anuomet, paminklo, sakydamas „padaryk, kad jos skambėtų“. Lauke labai snigo didelėmis snaigėmis, manyje atsirado kadaise praeityje galimai turėtas ir tik dabar atgimęs ir ataugęs kūno organas – kanklės. (…)
Šiame leidinyje yra ne tik muzikos natos, bet ir vizualaus meno kūrinių, kurie, viliuosi, paskatins muzikuojančius giliau išjausti melodijų ir jų pavadinimų slėpinius bei projekcijas savyje“, – sako knygos „Atgimti prisiminimais. Kūriniai 12-stygėms kanklėms (g-moll)“ autorė prof. Renata Bilbokaitė (Vilniaus universiteto Šiaulių akademija).
Kūrinių, skirtų dvylikastygėms tradicinėms kanklėms, rinkinį sudaro devyniolika programinio pobūdžio g-moll tonacija užrašytų pjesių-miniatiūrų, atspindinčių stichijas (žemė, oras, vanduo, ugnis), skatinančių pažvelgti į natūralų žmogaus santykį su gamta ir muzika. Leidinys iliustruotas autorės sukurtais paveikslais, padėsiančiais sistemiškiau suvokti įsivaizduojamą kiekvienos pjesės turinį. Muzikos kūriniai pasižymi natūraliu melodingumu, paprasta ir patogia technika, todėl muzikuoti gali ir pradedantys, ir pažengę kankliuotojai.
Spausdintą knygą „Atgimti prisiminimais. Kūriniai 12-stygėms kanklėms (g-moll)“ galite įsigyti Vilniaus universiteto internetiniame knygyne, elektroninę knygos versiją PDF formatu galite atsisiųsti čia.
Prof. Renata Bilbokaitė. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sodo nuotr.
Komentarų nėra. Būk pirmas!