„Kodėl sovietmečio hipių tema yra svarbi ir vėl prie jos sugrįžtama? Pirmiausia todėl, kad jie buvo reikšminga savo laiko pasaulinio jaunimo kultūrinio judėjimo dalis, taip pat atliepė ir savo gyvenamo konteksto aktualijas. Jie buvo terpė, kurioje sovietmečiu pradėjo plisti jaunimo asmens ir kūrybinės laisvės idėjos, kurios ne visada atitiko jų tėvų kartos požiūrius. Sovietmečiu visuomenė buvo priverstinai ideologizuojama, siekta sukurti jos sovietinę tapatybę. Dėmesį nuo asmens egzistencinių vertybių stengtasi perkelti į primestas bendravisuomenines, santvarką palaikančias tarybinio jaunimo vertybes. Todėl hipiuojančio jaunimo poreikiai ir veikla kėlė ne vien kartų konfliktą, bet ir inicijavo sovietinės ir kitaip galvojančios visuomenės dalies prieštaravimus“, – teigiama knygos įvade.
Taigi Vilniaus universiteto Kauno fakulteto mokslininkės Egidijos Ramanauskaitės monografijoje analizuojami sovietmečio Kauno hipių grupės „Company“ atsiradimo ir tapatybės formavimosi veiksniai (1966–1972 m.), atskleidę platesnius alternatyviosios laikmečio kultūros procesus. Knyga skiriama akademiniam skaitytojui, kuris domisi antropologiniais subkultūrinių grupių tyrimais ir socialinių reiškinių modeliavimu. Ji taip pat gali būti įdomi ir platesniam skaitytojų ratui. Tie, kurie domisi sovietmečio jaunimo kultūros procesais, knygoje ras faktų apie socialinį sovietmečio kontekstą, paskatinusį naujų jaunimo kultūros formų atsiradimą ir veikusį jų kaitą. Pedagogai ir socialiniai darbuotojai knygoje gali aptikti įžvalgų apie jaunimo poreikį burtis į alternatyvias grupes ir formuoti savo, skirtingą nuo aplinkos, tapatybę.
Knygą „Kauno hipiai. Tapatybės paieškos 1966–1972“ galite įsigyti Vilniaus universiteto internetiniame knygyne, knygynuose „Akademinė knyga“, „Vaga“, „Pegasas“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!