Karantino metu, besikeičiant ekonomikos situacijai, ypač jaučiamas nesaugumas dėl darbo. Nauja Vilniaus universiteto leidyklos išleista Filosofijos fakulteto mokslininkių Ievos Urbanavičiūtės ir Jurgitos Lazauskaitės-Zabielskės monografija „Nesaugumas dėl darbo: kaip išlaikyti darbuotojų gerovę besikeičiančiame darbo pasaulyje?“ nagrinėja psichologinius subjektyvios darbuotojų reakcijos į numanomus nepageidaujamus darbo sąlygų pokyčius ar darbo vietos netektį ypatumus.
Socialinių ir ekonominių veiksnių kaita ir darbo pasaulio nenuspėjamumas lemia intensyvius pokyčius organizacijose: struktūros keitimą, organizacijų sujungimą, darbuotojų skaičiaus optimizavimą, naujų darbo metodų taikymą; taip didinamas netikrumo ir nesaugumo jausmas. Viena vertus, dinamiška darbo rinka yra neišvengiama šių dienų realybė, tačiau netikėti ar netinkamai suvaldyti pokyčiai organizacijoje sukuria terpę nesaugumui dėl darbo augti.
Šiuolaikiniame darbo pasaulyje šis reiškinys yra ypač aktualus ir gali tapti svarbia kliūtimi tiek darbuotojo, tiek organizacijos gerovei. Todėl knygoje gilinamasi į nesaugumo dėl darbo sampratą, nagrinėjami sukaupti empiriniai duomenys apie jo poveikio ypatumus ir pateikiamos praktinio pobūdžio įžvalgos, kaip vykstant pokyčiams organizacijoje geriau suvaldyti dėl nesaugumo kylančias grėsmes.
Kol kas knygą galite įsigyti internetiniuose knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt, vėliau – ir fiziniuose knygynuose.
Komentarų nėra. Būk pirmas!