Autorių kolektyvo monografijoje „Postsekuliarus būvis“ nagrinėjama šiuolaikinės kultūros situacija, kuri, parafrazuojant Jeano-François Lyotard’o studijos „Postmodernus būvis“ pavadinimą, gali būti įvardyta kaip „postsekuliarus būvis“.
„Tai situacija, kai XX a. antrosios pusės „postmodernioje“ kultūroje ėmė ryškėti tendencija suabejoti Apšvietos epochoje suformuotu „sekuliarios kultūros“ modeliu ir bandyti reabilituoti religiją, pripažįstant, kad ir šiuolaikinėje kultūroje ji funkcionuoja kaip nepaprastai svarbus kultūrogeninis faktorius. Monografijoje bandoma parodyti, kad religijos kultūrinio relevantiškumo pripažinimas postmodernioje kultūroje nėra vien tradicinių religingumo formų restitucija, o implikuoja įvairiose kultūros srityse ir jų ontologiniame pamate aptinkamas tų formų transformacijas“, – sako monografijos autoriai.
Šios transformacijos ir buvo pagrindinis objektas tyrimo, bendrai finansuoto iš Europos socialinio fondo lėšų (projektas „Postsekuliarus būvis“, Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0085) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). Dalis tyrimo metu gautų rezultatų buvo pristatyta dviejose knygose – dr. Egdūno Račiaus (2020) ir dr. Nerijaus Šepečio (2022). Šioje monografijoje pristatoma trečioji tyrimo rezultatų dalis.
Autoriai: dr. Tomas Sodeika, dr. Danutė Bacevičiūtė, dr. Vaiva Daraškevičiūtė, dr. Algirdas Fediajevas, dr. Egdūnas Račius, dr. Lina Vidauskytė.
Knygą „Postsekuliarus būvis“ galite įsigyti Vilniaus universiteto internetiniame knygyne.
Komentarų nėra. Būk pirmas!