„Lietuvos totoriai paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje: kovodami už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę dalyvavo visuose karuose ir sukilimuose, reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo atkūrimo, istorijos ir kultūros, savo gyvenimą susiejo su Lietuva ir yra neatskiriama jos istorijos dalis“, – sako leidinio sudarytoja doc. Galina Miškinienė (Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas).
Šiame straipsnių rinkinyje pristatomi naujausi įvairių šalių mokslininkų tyrimai apie Lietuvos totorius ir jų paliktą pėdsaką Lietuvos istorijoje ir kultūroje. Akademiniam ir neakademiniam skaitytojui pateikiamą straipsnių rinkinį sudaro penki teminiai skyriai: „Istorija, kultūra ir religija“, „Kultūra ir tradicija“, „Personalijos“, „Kalba ir literatūra“, „Bendruomeninis gyvenimas ir amatai“. Straipsniai skelbiami originalo kalbomis (anglų, baltarusių, lietuvių, rusų ir turkų), pateikiamos santraukos anglų ir lietuvių kalbomis. Tokį straipsnių publikavimo principą lėmė tarptautinis autorių kolektyvas ir suvokimas, kad taip straipsniai pasieks didesnį skaitytojų būrį. Straipsnių rinkinio sudarytoja tikisi, kad ši publikacija skatins visuomenės ir mokslininkų domėjimąsi Lietuvos totorių istorijos ir kultūros raida, nes tokio pobūdžio leidiniai yra svarus įnašas į Lietuvos kultūrą.
Šis straipsnių rinkinys yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metų minėjimo renginių programos dalis.
Knygą „Totoriai Lietuvos istorijoje ir kultūroje XIV–XXI amžiuje: naujausi tyrimai“ galite įsigyti VU internetiniame knygyne, netrukus – ir knygynuose „Akademinė knyga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!