Vilniaus universiteto (VU) leidykla kviečia susipažinti su VU Botaniko sodo vyresniosios specialistės, žemės ir aplinkos meno parodų kuratorės Ingos Raubaitės sudarytu albumu „Žemės menas Vilniaus universiteto botanikos sode“.
„Žmogus ir kūryba – dvi neatsiejamos sąvokos. Nuo neatmenamų laikų žmonės kūrė ne tik įrankius, kalbą, raštą, technologijas, bet ir meno kūrinius. Tūkstantmečių senumo piešiniai ant olų liudija, kad menas padėdavo žmonėms suvokti jų vietą pasaulyje. (…) Menininkai visada vieni iš pirmųjų pajunta, jei einame klaidingu keliu. Jų darbai tai labai aiškiai atspindi, netgi, maža to, jie rodo kur link mums reikėtų sukti. Šiuolaikinio postmodernistinio meno šakos – žemės ir aplinkos menai – būtent tokie. Jie mums aiškiai rodo, kad esame ant darnos su gamta praradimo ribos, kad naudojame savo galias netinkamai, ir, jei to nepaisysime, patys atsidursime ties nebūties riba“, – knygos pratarmėje teigia VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.
Knygos sudarytojos Ingos Raubaitės teigimu, žemės menas populiarėja ir Lietuvoje. Vis dažniau žemės meno darbų galima pamatyti įvairiose parodose, festivaliuose, šventėse ir panašiuose renginiuose.
Taigi šiame albume pristatomos žemės meno darbų parodos, vykusios VU Botanikos sode Kairėnuose 2005–2016 metais. Šiose parodose iš natūralių gamtoje surastų medžiagų savo darbus kuria ir eksponuoja įvairių sričių menininkai: skulptoriai, keramikai, tekstilininkai, tapytojai, floristai ir kitų meno specialybių atstovai. Žemės meno darbai yra laikini, juos veikia aplinka, laikas, jie nuolat kinta, kol galiausiai suyra arba išnyksta. Šis nuotraukų albumas – tai puiki galimybė parodyti jau išnykusius žemės meno kūrinius.
Albumą „Žemės menas Vilniaus universiteto botanikos sode“ galite įsigyti knygynuose „Akademinė knyga“, „Versmė“, „Vaga“, el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!