Rugsėjo 5 d. septynios Baltijos šalių mokslininkės buvo paskelbtos L’Oréal-UNESCO jaunųjų talentų programos Baltijos šalyse „Moterims moksle“ (angl. For Women in Science) apdovanojimų nugalėtojomis. Konkurso Lietuvoje apdovanojimas ir 7000 eurų premija buvo atiteko ir Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro mokslininkei dr. Miglei Tomkuvienei.
Dr. Miglė Tomkuvienė teigia, kad tarptautinis pripažinimas ir įvertinimas leis sėkmingai tęsti pradėtą darbą.„Jaučiuosi ypatingai pagerbta gavusi šį apdovanojimą. Man tai – šventė, vainikuojanti 20 metų, praleistų moksle, nuostabių žmonių apsuptyje – puikių vadovų, studentų, kolegų ir bendradarbių. Tai jiems visiems esu dėkinga už tai, kur savo karjeros kelyje esu šiandien. Ir eisim toliau, šis apdovanojimas padės mano komandai tęsti ir plėsti mūsų darbus, bandant išnarplioti žmogaus epigenetikos vingrybes tiek sveikame kūne, tiek ligos atvejais“, – teigia apdovanojimą pelniusi Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto DNR modifikacijos tyrimų skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja.
„L’Oréal-UNESCO“ programos „Moterims moksle“ nugalėtojai laimėjimą atnešė retų mutacijų, turinčių įtakos epigenetiniam reguliavimui, tyrimas. Kiekviena žmogaus kūno ląstelė turi tą patį genomą, bet iš jų išsivysto skirtingi organai. Tai priklauso nuo mažų molekulinių mašinų, epigenetinių reguliatorių, kurie veikia DNR. Jie tiksliai suderina skirtingą genų raišką pagal kiekvienos ląstelės, kiekvieno organo poreikius. Kai harmoninga genų orkestro veikla sutrinka, pašlyja ir sveikata. Mokslininkai siekia geriau suprasti žmogaus vystymąsi ir atverti kelius naujiems epigenetinių ligų gydymo būdams.
Tarptautinė programa „Moterims moksle“ buvo pradėta 1998 metais. Nuo tada „L’Oréal“ įmonių fondas ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO įsipareigojo didinti moterų, atliekančių mokslinius tyrimus, skaičių. Jau dvidešimt ketverius metus L’Oréal-UNESCO programa „Moterims moksle“ veikia tam, kad pagerbtų ir lydėtų tyrėjas jų svarbiausiais gyvenimo momentais, reikšmingai prisidedant prie mokslo raidos ir lyčių lygybės šioje srityje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!