Iki rugpjūčio 25 d. vyksta Vilniaus universiteto (VU) papildomas priėmimo etapas į antrosios pakopos studijas. Stojantieji į magistrantūros studijų programas vis dar gali pretenduoti į laisvas valstybės finansuojamas vietas. Prašymai studijuoti teikiami VU internetinėje stojančiųjų aptarnavimo sistemoje.
Tarp stojančiųjų į antrosios pakopos studijas VU populiariausios – socialinių ir medicinos mokslų kryptys. Daugiausia stojančiųjų rinkosi šias studijų programas: klinikinę psichologiją, sveikatos psichologiją, ryšius su visuomene, išplėstinės praktikos slaugą, politiką ir mediją. Be to, šiemet išaugo stojančiųjų į pedagogikos studijas skaičius.
VU Šiaulių akademija kviečia rinktis 1,5 metų trukmės ištęstines profesines pedagogikos studijas, suteikiančias mokytojo kvalifikaciją. Be to, nuo artėjančių mokslo metų VU Šiaulių akademija siūlys švietimo įstaigų vadovams ar jais tapti ketinantiems pedagogams nemokamas specializuotas magistrantūros studijas. Pedagoginiai darbuotojai galės rinktis edukologijos arba vadybos magistrantūros studijų programas. Mokytojo kvalifikaciją galima įgyti ir VU Filosofijos fakultete, pasirinkus vienerių metų trukmės mokyklos pedagogikos studijas. Vienu metu galima studijuoti tiek magistrantūros studijų, tiek profesinių pedagoginių studijų valstybės finansuojamose vietose, be to, gauti ir 300 eurų dydžio skatinamąją kasmėnesinę stipendiją.
VU magistrantūros studijas pasirinkę studentai turi galimybę derinti darbą, asmeninį gyvenimą ir studijas. Dauguma VU magistrantūros studijų vykdomos vakarais arba sesijiniu tvarkaraščiu. Būsimieji magistrai gali išvažiuoti studijuoti į geriausiųjų šimtuke esančius pasaulio universitetus pagal dvišales ar „Erasmus+“ mainų programas. Be to, tiek valstybės, tiek savomis lėšomis studijų kainą mokantys VU studentai gali teikti prašymus gauti įvairių rūšių stipendijas.
Abejojantiems dėl magistrantūros studijų ar norintiems išsigryninti karjeros kryptį ir tikslus VU siūlo mentorystės veiklos programą, pagal kurią dėstytojai tampa būsimųjų magistrantų mentoriais. Dėstytojai mentoriai stojantiesiems ir studentams padeda pasirinkti profesinius siekius ir vertybes atitinkančias antrosios pakopos studijas, susiplanuoti ilgalaikius akademinius tikslus ir suprasti studijų programos logiką ir tikslą. Be to, studentai yra supažindinami su pasirinkto padalinio vykdoma moksline veikla.
VU mentorystės programos dalyviai su mentoriais gali susisiekti naudodamiesi mentorystės platforma. Dalyviams yra suteikiama galimybė pasirinkti patogią bendravimo formą – gyvus susitikimus, el. paštą, „Microsoft Teams“, skambučius ar kt. VU dėstytojus mentorius galite rasti mentorystės platformoje.
VU siekia sudaryti lygias galimybes studijuoti studentams su negalia. Jei turite negalią, įskaitant ir psichikos, autizmo spektro, dėmesio ar mokymosi sutrikimų ir kitų sveikatos sunkumų, dėl kurių studijų metu gali kilti individualiųjų poreikių, kviečiame užpildyti šią formą.
Daugiau apie magistrantūros studijas VU galite sužinoti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!