Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Zoologijos muziejų papildys unikali stuburinių gyvūnų iškamšų kolekcija. Tokią dovaną savo Alma Mater dovanoja fizikas Gediminas Vaitiekūnas.
Balandžio 18 d. VU rektorius prof. Artūras Žukauskas ir G. Vaitiekūnas pasirašė bendradarbiavimo ir dovanojimo sutartis. VU alumnas universitetui dovanoja 33 pasaulio šalyse sumedžiotų žinduolių ir kai kurių paukščių eksponatus. Visą kolekciją sudarys apie 100 vienetų eksponatų. Didžioji dalis jų yra iš Afrikos (56 vnt.), Europos (27 vnt.), Azijos (12 vnt.), Pietų Amerikos (10 vnt.) ir Šiaurės Amerikos (4 vnt.). Daugelį eksponatų ekspozicijai paruošė taksidermijos pasaulio čempionas Kęstutis Bybartas.
„Vilniaus universitetas – vienintelė aukštoji mokykla, kurioje mokiausi. Tai geriausias Lietuvos universitetas ir esu labai labai laimingas, kad jį baigiau. Mano tėvas ir sūnus – taip pat fizikai. Daug metų remiu Fiziko dieną, kartais joje apsilankau. Kol sūnus mokėsi, o tėtis dirbo VU Fizikos fakultete, jausdavau, kas vyksta universitete. Dabar džiaugiuosi, kad galėsiu papildyti Zoologijos muziejų. Pamatęs, kad jis perkeltas į naujas patalpas, sugalvojau padovanoti kolekciją savo Alma Mater. Labai noriu, kad mano kolekcija atneštų naudą visuomenei, akademinei ir mokslinei bendruomenei, todėl džiaugiuosi, kad galiu papildyti VU Zoologijos muziejų tokiomis rūšimis, kokių iki šiol jame dar nebuvo“, – sako G. Vaitiekūnas. Anot kolekcijos savininko, vertingiausi eksponatai tie, kurie sumedžioti labai atšiauriomis sąlygomis. Iš savo trofėjų jis išskirtų Tolimųjų Rytų briedį, sumedžiotą Čiukotkoje, Marko Polo aviną, sumedžiotą Tian Šanio kalnuose, Dagestano turą, sumedžiotą Kaukaze.
„Džiaugiuosi, kad mūsų alumnai noriai sugrįžta į universitetą ir dalijasi savo pasiekimais su jaunąja karta. Universitetui šis ryšys ir tokios iniciatyvos yra labai svarbios, jos prisideda prie universiteto vertės, labai didina socialinį kapitalą, visuomenės ir atskirų jos narių pasitikėjimą, nepaprastai pasitarnauja ne tik visuomenei, bet ir akademinei bendruomenei. Ši įspūdinga kolekcija neabejotinai praturtins muziejų ir bus įdomi ne tik studentams, bet ir nuolat mus aplankantiems moksleiviams ir jų tėvams, kurie galės susipažinti su iki tol neregėtais eksponatais“, – teigė VU rektorius prof. A. Žukauskas.
Pirmiausia VU pasieks pirmoji kolekcijos dalis, kurią sudaro 19 iškamšų, sumedžiotų Europoje, Afrikoje, Šiaurės ir Pietų Amerikose. Tai keturios pilnos paukščių, septynios pilnos žinduolių iškamšos, kitos – priekinių dalių iškamšos. Gyvybės mokslų centro Zoologijos muziejų papildys kurtinys, tetervinas, slanka, grifinė patarška, afrikinis strutis, juodnugaris šakalas, anubis, juodasis lokys, karakalas, puma, vėplys, ernis, karpuotis, kapo krūminė kiaulė, šiaurinis elnias, sibirinis stirninas, kininis muntjakas, vandeninė stirna ir savaninis zebras. G. Vaitiekūno kolekcija – retos faunos ir anatomijos.
Gediminas Vaitiekūnas – UAB „Skaidula“ generalinis direktorius, VU Fizikos fakulteto alumnas, „Rotary“ klubo narys, Vilniaus medžiotojų draugijos narys, Lietuvos elnių augintojų asociacijos pirmininkas. Yra medžiojęs 33 šalyse.
Komentarų nėra. Būk pirmas!