Įdomu, ką apie Vilniaus universiteto biblioteką daugiau nei prieš šimtmetį rašė spauda? Pateikiame keletą ištraukų iš „Vilniaus žinių“. Tai buvo pirmasis dienraštis, ėjęs Vilniuje lietuvių kalba nuo 1904 iki 1909 m.
1905-05-11 „Vilniaus žinios“ rašė: „Kitados prie Vilniaus universiteto gimnazijų ir prie Vilniaus bajorų instituto buvę vadinamos “fundušovos” bibliotekos, kuriose buvo lotyniškų, žydiškų ir lenkiškų knygų. Paskaitus tas knygas užgrėbė, viešos Peterburgo ir Vilniaus bibliotekos, o teip-pat – tulos pašalinės ypatos, kaip graf. Tyškevyčius, kuris 1855 metais įkurė retenybių muziejų ir paaukojo Vilniaus viešai bibliotekai kelis tūkstančius knygų. Gaila, kad ligišioliai nėra tų knygų katalogo.“
1906-02-01 „Vilniaus žinios“ rašė: „Kurier Litewski” pripažįsta, kad nuo pereitų metų viešoje Vilniaus bibliotekoje liko padidintas lietuviškų knygų skaitlius. Pastaruoju laiku bibliotekoje skaitytojai dažnai reikalauja lietuviškų knygų.“
1906-03-11 „Vilniaus žinios” rašė: „Viešoje Vilniaus bibliotekoje, pagal statistiškų žinių, per šių metų Vasario mėnesį, tarp kitų knygų buvo pareikalauta skaitytojų 40 lietuviškų veikalų 43 tomuose.“
Komentarų nėra. Būk pirmas!