Rugpjūčio 4–10 d. Vilniaus universitete vyks tarptautinis lotyniško teatro festivalis THALIA 2024. Į jį susirinks gyvosios lotynų kalbos ir antikinio teatro entuziastai iš visos Europos, o konkursinėje programoje bus parodytos keturios originalios pjesės lotynų kalba.
Festivalio metu Vilnius savaitei taps antikinio ir renesansinio teatro mėgėjų bei profesionalų traukos centru. Bus kalbama apie lotyniškąjį Lietuvos paveldą, antikinę dramą, kūrybiškumą, gyvosios lotynų kalbos iniciatyvas Europoje, siekiama supažindinti dalyvius su antikinio bei renesansinio teatro tradicija ir jos istorine svarba Lietuvos kultūriniam gyvenimui.
„Keturios mėgėjų ir profesionalų teatro trupės iš skirtingų Europos valstybių su originaliomis lotyniškomis pjesėmis varžysis konkursinėje festivalio programoje. Džiaugiamės, kad Vilnius pirmąkart taps šio festivalio namais. Šių metų festivalio tema – metamorfozės – žada spalvingus pasirodymus ir be galo įdomias paskaitas. Programoje taip pat daug dėmesio skirsime lotynų kalbos ir kultūros tradicijai Lietuvoje“, – sako vienas iš THALIA kūrėjų ir lektorių Paolo Pezzuolo.
„Vilnius nuo seno buvo tarsi lotyniško teatro centras. Dar 1570 m. Vilniaus kolegijos (dabar – Vilniaus universiteto) kieme buvo suvaidinta lotyniška italo Stefano Tucci komedija „Heraklis“. Jėzuitiško teatro tradicija kelis šimtus metų buvo gyva visoje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje“, – pasakoja vienas iš festivalio organizatorių Tomas Riklius.
THALIA – tai septynias dienas trunkantis tarptautinis festivalis-konferencija, skirta antikinio ir renesansinio teatro paveldui puoselėti ir kultūriniam dialogui kurti. Organizatorių tikslas – suvienyti visuomenę, teatro atlikėjus ir tyrėjus į visiems atvirą antikinės tradicijos ir renesanso kultūros festivalį, skatinti kultūrinius mainus, kultūrinę atmintį ir kurti platformą meninei įvairių amžiaus grupių atstovų raiškai.
Festivalis THALIA pirmąkart buvo surengtas 2022 m. Vičencoje (Vicenza), Italijoje. Jį rengia Italijoje veikianti švietimo organizacija „Schola Humanistica“. Antrąkart vykstantį tarptautinį renginį Vilniuje taip pat organizuoja Klasikų asociacija ir Vilniaus universitetas.
Vilniaus universiteto bendruomenė kviečiama nemokamai dalyvauti visuose festivalio renginiuose. Registruotis galima paspaudus šią nuorodą. Konkursinė teatro programa Vilniaus universiteto teatro salėje bus atvira visiems žiūrovams. Pjesių žiūrovams bus pateikti subtitrai anglų ir lotynų kalbomis.
Daugiau informacijos – el. paštu klasikai@klasikai.lt.
Visą festivalio programą galima rasti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!