Rugsėjo 7 dieną prasidėjo asociacijos „Investors’ Forum“ organizuojama Vilniaus 700 metų gimtadieniui skirta konferencija „Vilnius 700: Creating a Better Future in a Turbulent World“. Renginyje susirinkę savo srities ekspertai iš Izraelio, JAV, D. Britanijos, Belgijos ir, žinoma, Lietuvos, diskutuoja aktualiausiais ekonomikos, klimato kaitos, energetikos ir mokslo klausimais. Renginys vyks rugsėjo 7-8 d. Valdovų rūmuose.
„Pavyko suburti išskirtinių pranešėjų būrį – ekonomikos, finansų, biotechnologijų, švietimo ekspertų, tarptautinių organizacijų vadovų – ši konferencija yra puiki Vilniaus gimtadienio dovana pasauliui“, – sako Rolandas Valiūnas, Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, konferencijos komiteto pirmininkas.
Konferencijoje bus aptariamos esminės ekonomikos, klimato kaitos, kibernetinio saugumo, švietimo bei energetikos problemos ir jų sprendimo būdai, ateities vizija. Renginio programą įkvėpė pasaulyje žinomas humanistas, pirmaujantis ekonomikos ir valdymo ekspertas, Izraelio premijos 2020 laureatas prof. Avishay Braverman. Renginyje savo įžvalgomis dalinsis net 36 pranešėjai.
Vieną iš konferencijos partnerių – Vilniaus universitetą – atstovaujantis partnerystės prorektorius dr. Artūras Vasiliauskas rektoriaus vardu sveikino susirinkusius ir atkreipė dėmesį į unikalią susitikimo lokaciją: „Istoriškai Vilnius buvo kultūrų sąveikos ir Europos ateities idėjų formavimo vieta, kur kūrybingai bendradarbiavo įvairiausios asmenybės. Nenuostabu, kad Vilnius iškilo kaip kritinis intelektualinis centras, turintis simbolinę reikšmę žydų, lenkų, vokiečių, baltarusių, ukrainiečių ir lietuvių kultūrose.”
Išskirtiniai konferencijos svečiai
„Mūsų sistema, kurioje demokratija derinama su rinkos ekonomika, žlunga. Ji žlunga ekonomiškai, o kadangi žlunga ekonomiškai, žlunga ir politiškai. Dėl to tapome atviri labai antidemokratinėms jėgoms, turime tai pakeisti, kol dar nevėlu“, – sako vienas pagrindinių konferencijos pranešėjų Martin Wolf.
M. Wolf yra buvęs Pasaulio banko vyresnysis ekonomistas, paskutinius trisdešimt metų – vyriausiasis dienraščio „Financial Times“ ekonomikos apžvalgininkas. Jis daug dėmesio skiria tam, kad suprastų dabartinę mūsų demokratijų padėtį, jas formuojančią politiką ir besikeičiančią pasaulinę aplinką, kurioje jos veikia. Konferencijoje M. Wolf kalbės apie kapitalizmo ir demokratijos ateitį, o vėliau apie tai diskutuos su Nerijumi Mačiuliu, „Swedbank“ ekonomistu.
Apie tai, ar korporacijos sunaikins, ar vis dėlto išgelbės pasaulį, konferencijoje kalbės Colin Mayer – profesorius emeritas, dėstantis Oksfordo universitete. Savo pranešime C. Mayer atskleis, kaip kapitalizmas gali spręsti, o ne kelti krizes. „Mes neteisingai supratome kapitalistinės sistemos prigimtį“, – įsitikinęs jis.
Diskusijoje apie tai, su kokiais iššūkiais ištikus krizei tenka susidurti užimantiems ministro pirmininko pareigas, dalyvaus bei vertingomis įžvalgomis dalysis Lietuvos buvę bei esami premjerai. Konferencijoje taip pat kalbės tarptautinių organizacijų vadovai – Valdis Dombrovskis, Europos Komisijos vykdomasis vicepirmininkas, Fabrizia Lapecorella, EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotoja, Angela Paolini Ellard, Pasaulio prekybos organizacijos generalinio direktoriaus pavaduotoja ir daugelis kitų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!