Visuomenėje itin dažnai skambanti dirbtinio intelekto sąvoka atveria ir naują požiūrį į matematikos mokslą. Anksčiau kiek nuvertinta mokslo šaka, apie kurią sukosi mitai, esą ją renkasi tik tie, kurie nori būti matematikos mokytojais, atsiskleidžia kaip svarbi sritis, tiesianti kelią technologinei revoliucijai ar net profesionaliam sportui.
„Vienas iš labiausiai nustebinusių žmonių, kurie yra baigę matematikos studijas – Jonas Kazlauskas, vienas geriausių krepšinio trenerių Lietuvoje“, – sako „Vinted“ inžinerijos direktorius Donatas Kimutis. Jis ir pats yra baigęs matematikos ir matematikos taikymų studijas Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (VU MIF).
Donatas Kimutis. Asmeninio archyvo nuotr.
Matematikas D. Kimutis, kurio darbo patirtis susijusi su technologijomis, sako, kad iš J. Kazlausko braižo matyti, jog jis labai mėgsta apibrėžtumą, aiškumą, tvarką: „Stebint komandas, kurioms vadovavo legendinis krepšinio treneris, akivaizdu, kad jis labai gerai suprasdavo žaidėjų įtaką judėjime. Tai iš esmės yra kaip lygties sprendimas. Lygiai taip pat, ar tai yra krepšinio aikštelė, ar IT, ar logistikos įmonė – matematikos reikia visur. Matematikos taikymus ir konceptus galima pritaikyti labai skirtingoms problemoms spręsti, turėti apibrėžtumą ir žiūrint į labai sudėtingus dalykus juos supaprastinti ir iš esmės suprasti.“
VU MIF komanda pradeda ciklą internetinių laidų su fakulteto absolventais, kurie dalinasi savo karjeros istorijomis, prisiminimais iš studijų laikotarpio. VU MIF partnerystės profesorius Vytautas Ašeris pastebi, kad studentai save labai spaudžia, ką pasirinkti: „Kryptį – ar tai tikslieji, ar gamtos mokslai – reikėtų pasirinkti, bet jau pasirinkus, kad studijuosite tiksliuosius mokslus – sritis nėra labai svarbi. Jeigu būsite disciplinuoti, dėsite pastangas ir turėsite noro, pasieksite daug.“
Prof. Vytautas Ašeris
Kodėl lengva atskirti tuos, kurie informatikos mokėsi tris mėnesius, ir tuos, kurie baigė studijas? Su kokiais iššūkiais susiduria moksleiviai tapę studentais ir kur nuveda matematikos studijos? Kviečiame žiūrėti VU MIF internetinių laidų ciklą „O kas toliau? VU MIF absolventų istorijos“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!