Užsienio studentų priėmimas į Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultetą (MF) kasmet auga, vien šiemet priimta virš 100 pirmakursių į medicinos ir odontologijos vientisąsias studijų programas. VU Medicinos fakultetas ypatingai patrauklus jaunuoliams iš Vokietijos, jie sudaro didžiąją dalį tarptautinių studentų (apie 30%).
Šiemet išleidus pirmąją užsienio studentų laidą ir nutarus didinti priėmimą, ypatingas dėmesys skiriamas studijų kokybei. Siekiant gauti grįžtamąjį ryšį apie studentų pasitenkinimą studijomis, MF administracija diskusijai pasikvietė Vokietijos aukštojo mokslo paramos fondo atstovą dr. Dirk Nauman zu Grunberg. Paskutinę vasaros dieną surengtame Medicinos fakulteto tarybos posėdyje garbus svečias pristatė apklausos rezultatus apie Vokietijos studentų pasitenkinimą studijomis užsienyje.
„Vilniaus universitetas pelnytai garsina Lietuvos vardą ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, – taip savo pranešimą Medicinos fakulteto tarybos nariams pradėjo Vokietijos institucijos, besirūpinančios šios šalies studentų medicinos ir odontologijos studijomis kituose pasaulio universitetuose, atstovas dr. Dirk Nauman. – Esame dėkingi Medicinos fakultetui už aukštą studijų kokybę, už teikiamas žinias ir profesinius įgūdžius, už garbingą dėstytojų komandą, už pagarbų ir itin orų požiūrį į užsienio studentą. Visa tai, kartu su neapsakomu Lietuvos krašto grožiu, šiltais žmonėmis, nuostabia kalba ir savitomis tradicijomis lemia aukštą studentų pasitenkinimo studijomis lygį“.
Vokietijoje, anot svečio, patekti į medicinos studijas nėra paprasta – nors mokslas nemokamas, bet vietų skaičius yra labai ribotas. „Be abejo, į šias vietas patenka patys geriausi. Tiems, kurie turi stiprią motyvaciją, bet truputį žemesnius balus, reikia laukti keletą metų, kad galėtų pradėti medicinos studijas. Labai gaila, bet net 5% geriausiųjų negali būti užtikrinti dėl savo galimybių studijuoti mediciną. Todėl Vokietijos piliečiai renkasi studijas kitose šalyse: važiuoja į Lietuvą, Čekiją ar Vengriją, dalis jų pasirenka studijas Latvijoje“, – pasakojo svečias.
Vokietijos aukštojo mokslo paramos fondo atstovo pristatytos apklausos duomenimis, studentų pasitenkinimas studijų kokybe VU Medicinos fakultete siekia net 94 proc. Šį rezultatą aplenkė tik privatus JAV universitetas Kipre (Nicosia) surinkęs 99 proc. O garbingą trečia vietą šiame reitinge užėmė Vroclavo universitetas Lenkijoje su 91 proc. Vidutinis visų kitų užsienio šalių universitetų, kuriose Vokietijos jaunimas rengiasi tapti gydytojais ar odontologais, studijų kokybės vertinimas siekia apie 80 proc.
Dr. Dirk Nauman taip pat pateikė statistiką, kaip tarp Vokietijos jaunimo augo noras studijuoti būtent Vilniaus universiteto Medicinos fakultete. „2014 m. norą studijuoti mediciną Vilniuje išreiškė vos 15 ir buvo atrinkta 11 būsimųjų gydytojų. Tuo tarpu 2018 metais studijuoti mediciną norėjo jau 47 Vokietijos piliečiai (priimta 30), taip pat 9 pretendentai rinkosi odontologijos studijas (priimti 8). Studentai renkasi studijuoti ten, kur studijų kokybė geriausia ir parengimas labiausiai atitinka Vokietijos standartus“– kalbėjo Fondo atstovas.
Į Medicinos fakulteto tarybos narių klausimus, su kokiais sunkumais susiduria čia studijuojantys būsimieji gydytojai ir odontologai iš Vokietijos, dr. Dirk Nauman atsakė tik padėkomis Universiteto bendruomenei už unikalų gebėjimą išvengti problemų ar jas nedelsiant spręsti bei visada atsižvelgti į studentų poreikius. Vokietis visų savo šalies studentų vardu dėkojo Medicinos fakulteto dekanui prof. Algirdui Utkui, Studijų prodekanei prof. Vaivai Hendrixson ir visai bendruomenei už puikias galimybes žinių semtis būtent šioje mokslo oazėje.
Po studijų Vilniaus universitete, jaunieji gydytojai mokslus gali tęsti įvairiose pasaulio šalyse. Jiems taip pat sudaryta galimybė rinkti rezidentūros studijas 15-oje Vokietijos universitetinių ligoninių. Kaip Medicinos fakulteto ambasadoriai, jie noriai dalinasi savo patirtimi ir įspūdžiais bei pritraukia vis daugiau norinčių studijuoti Lietuvoje. Šiuo metu, jau 17 pretendentų laukia galimybės pateikti dokumentus ir pradėti studijas Vilniaus universitete 2019 metais.
Komentarų nėra. Būk pirmas!