Vilniaus universiteto (VU) Vokiečių filologijos katedra šį pavasarį surengė ypatingą, tarptautiškumu grįstą pažintinę kelionę į Vakarų Lietuvą, kuri leido 15 studentų ir 4 dėstytojams giliau pažinti germanistikos pėdsakus mūsų šalyje. Ši trijų dienų ekspedicija, iš dalies finansuota iš Universiteto lėšų skirtų tarptautiškumui skatinti, suteikė unikalią galimybę praplėsti ne tik akademines žinias, bet ir asmeninius bei tarpkultūrinius ryšius tarp lietuvių ir ukrainiečių studentų.
Kelionė buvo surengta pagal privalomąjį kursą „Vokiečiai ir Lietuva: kalbiniai ir kultūriniai saitai“, skirtą pirmo kurso vokiečių filologijos studentams. Šio kurso tikslas – supažindinti studentus su vokiečių kalbos ir kultūros palikimu Lietuvoje ir ugdyti jų kalbinę ir sociokultūrinę kompetenciją. Kelionės metu buvo tyrinėjama vokiečių bendruomenės veikla Klaipėdoje ir vokiečių palikimas Kuršių nerijoje.
Ekspedicijoje dalyvavo ne tik pirmo kurso vokiečių filologijos studentai, bet ir antro kurso anglų filologijos ir užsienio kalbos (vokiečių) studentai, tarp jų – ir ukrainiečiai, studijuojantys VU. Ekskursija prasidėjo Klaipėdoje, kur dalyviai susitiko su aktyvia vokiečių bendruomene. Čia jie įgijo žinių apie bendruomenės istoriją, veiklas ir svarbiausius kultūrinius renginius, pavyzdžiui, Sankt-Nikolaus dienos minėjimą, Advento šventes ir kt.
Toliau kelionė tęsėsi Kuršių nerijoje, kur dalyviai turėjo progą susipažinti su nerijos istorija ir gamtos ypatumais. Ypatingą įspūdį studentams paliko apsilankymas Tomo Mano namelyje Nidoje, kur jie sužinojo apie rašytojo kūrybą ir ryšius su Lietuva. Ekskursijos po gamtos parką metu dalyviai galėjo ne tik susipažinti su vietos flora ir fauna, bet ir stiprinti tarpusavio ryšius dalyvaujant bendruomeninėse veiklose, pavyzdžiui, vakaro komandos formavimo užsiėmimuose prie jūros.
Kiekvienas šios kelionės dalyvis prisidėjo prie jos sėkmės, dalindamasis savo idėjomis ir patirtimi, o tai leido ne tik gilinti žinias, bet ir sukurti draugiškus, tarpkultūrinius ryšius tarp studentų. Ši kelionė taip pat parodė, kaip svarbu ir naudinga įtraukti studentus į praktines veiklas, kurios praplečia akademines ribas ir padeda geriau suprasti tiek vokiečių, tiek lietuvių kultūrinį paveldą.
Planuojama, kad tokios pažintinės kelionės taps nuolatine VU Vokiečių filologijos katedros kurso dalimi, nes tai suteikia studentams galimybę ne tik giliau pažinti savo studijų dalyką, bet ir atrasti naujų bendravimo bei bendradarbiavimo su studentais iš kitų šalių formų.
Prie šios kelionės finansavimo taip pat prisidėjo Vokietijos–Baltijos šalių ateities fondas (DBJW) ir Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD).
Komentarų nėra. Būk pirmas!