Šiemet balandžio 1 d. Vilniaus universitetas (VU) minės 443-iąjį gimtadienį. Ta proga VU kvies savo bendruomenę ir plačiąją visuomenę tiek į jau tradicija tapusius, tiek į specialiai šiam gimtadieniui organizuojamus renginius.
Naujovė – mokslo komunikacijos konkursas
Šiemet pirmą kartą VU gimtadienio proga rengiamas mokslo komunikacijos konkursas „Mokslo sprintas“. Balandžio 1 d. 18 val. renginių erdvėje „Paviljonas“ susirungs 15 komandų, kurias sudarys dėstytojų ir studentų pora. Komandos turės 3 minutes pristatyti savo tyrimą ar juos žavinčią mokslo idėją, ir turės tai padaryti aiškiai ir įtraukiai.
Konkurso dalyvius ir dalyves vertins komisija, sudaryta iš mokslininkų ir komunikacijos ekspertų. Trys daugiausia balų surinkusios komandos pasidalys 1800 eurų prizinį fondą, kurį įsteigė kompanija „Thermo Fisher Scientific“.
Konkurse rungsis komandos iš Ekonomikos ir verslo administravimo, Matematikos ir informatikos, Chemijos ir geomokslų, Medicinos, Filologijos, Komunikacijos, Filosofijos fakultetų ir Gyvybės mokslų centro. Konkurso dalyviai ir dalyvės pasakos apie kainos poveikį mūsų sprendimams, 3D spausdinamus kaulus ir būdus krautis psichologinį kapitalą, taip pat siūlys pamatyti poeziją – tai padaryti padės kurčiasis poetas. Savo jėgas konkurse išbandys ir studentai iš Vokietijos bei Ukrainos.
Lauks išskirtinė paroda
Visus besidominčius meno ir mokslo sinergija VU kvies į mokslo populiarinimo žurnalo „Spectrum“ iliustracijų parodą „Mokslas, atgijęs mene“.
Kaip pavaizduoti mokslo idėjas įtraukiai, suprantamai, originaliai, drąsiai, tačiau kartu ir tiksliai – tokią užduotį sau kėlė mokslo populiarinimo žurnalo „Spectrum“ straipsnius iliustravę kūrėjai.
Vienos iš „Spectrum“ iliustracijų kūrėjų Jekaterinos Budrytės manymu, mokslinio straipsnio iliustracija yra tarsi teksto veidas ar rūbas, ji turi sužadinti smalsumą, suintriguoti, o tekstą jau perskaičiusiam galėtų pasiūlyti dar kitaip jį pamatyti: „Iliustruodama žurnalą siekiau paprastumo, aiškumo, įdomesnės įžvalgos. Visad norisi pabėgti nuo klišių ir perteikti savo interpretaciją.“
Nuo 2004 m. leidžiamas žurnalas šiandien skaitytojus žavi ne tik informatyviais mokslo populiarinimo tekstais, bet ir spalvingomis jaunųjų Lietuvos talentų iliustracijomis. Gražiausios jų bus eksponuojamos centrinių rūmų Didžiajame kieme (Universiteto g. 3) nuo kovo 31 iki gegužės 31 d.
Orientacinis žaidimas 4.43 ir veiklos Kauno fakultete
Balandžio 2 d. VU muziejus ir VU Sporto centras visus mėgstančius judėti kvies į orientacinį žaidimą, kurio metu 2 arba 4 valandas bus ieškoma su VU susijusių vietų Vilniaus mieste. Tai bus puiki proga einant arba bėgant pažinti ne tik VU, bet ir miesto istoriją.
Renginys prasidės 12 val. VU Didžiajame kieme (Universiteto g. 3). Daugiausia vietų suradusių ir daugiausia taškų surinkusių dalyvių laukia prizai. Tiesa, renginio dalyviams būtina išankstinė registracija, pasirenkant, kiek laiko – 2 ar 4 valandas – esate pasirengę praleisti ieškodami punktų.
Kovo 28 d. nuo 16 iki 20 val. VU Kultūros centras kvies į Vaizdo konferencijų studiją (Muitinės g. 12, IV korpusas, 3 aukštas), kur vyks Istorijų pasakojimo kūrybinės dirbtuvės Kauno fakulteto studentams. Tai bus puiki galimybė pasimokyti, kaip išreikšti mintis sklandžiu naratyvu, kalbėti prieš įvairias auditorijas, įkvėpti žmones. Vietų skaičius ribotas, todėl renginio dalyviai kviečiami registruotis.
Kovo 29 d. daugelio istorijų pasakotojų ir klausytojų pamėgtas renginys „Istorijų pasakojimo sal(i)onas“ atkeliauja į Kauno fakultetą. Tai neįpareigojanti istorijų pasakojimo ir klausymosi vieta, kur bus galima ne tik išgirsti ne vieną intriguojantį pasakojimą, bet ir bendrauti su įdomiais dalyviais bei susipažinti su bendraminčiais. Renginys vyks 19 val. Vaizdo konferencijų studijoje (Muitinės g. 12, IV korpusas, 3 aukštas).
Gimtadienio proga – ir tradiciniai renginiai
Tradicija kasmet vieną dieną rodyti pirmąją spausdintą lietuvišką knygą – Martyno Mažvydo „Katekizmą“ – tampa puikia galimybe didelei visuomenės daliai iš arti susipažinti su svarbia mūsų kultūros paveldo dalimi. Todėl ir šiemet knygos originalas bus eksponuojamas, kaip įprasta, balandžio 1 d. nuo 10 iki 19 val. VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje (Universiteto g. 3, 1 aukštas).
VU fondas kvies įteikti VU amžiną gimtadienio dovaną – internetu skirti simbolinę 4,43 euro paramą tvariai veikiančiam VU neliečiamojo kapitalo fondui. O VU „Talentų vakare“ bus išrinkti gražiausiai šokantys, dainuojantis, kuriantys ar kitokį talentą turintys bendruomenės nariai.
Jau šešerius metus iš eilės per savo gimtadienį VU įteikia ir simbolinius atminties diplomus dėl totalitarinių režimų iš jo pašalintiems bendruomenės nariams. Šis diplomas ir vieša jų teikimo ceremonija yra dalis istoriniu tyrimu paremtos iniciatyvos „Grįžtanti atmintis“, kurios tikslas – įvertinti totalitarinių režimų poveikį VU bendruomenei, atrasti nuo jų nukentėjusius asmenis, simboliškai grąžinti juos į VU bendruomenę. Šiemet balandžio 1 d. 15 val. Teatro salėje atminties diplomais bus pagerbti ir į bendruomenę grąžinti 27 buvę jos nariai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!