Vilniaus universiteto biblioteka švenčia 445 metų sukaktį. Ta proga šiandien, spalio 15 d., organizuojama tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Z kartos akademinė biblioteka: paslaugos, erdvės ir technologijos“.
Konferencijoje bus aptariami nauji iššūkiai, pokyčiai, kuriuos tenka priimti bibliotekoms dirbant Z kartos skaitmeninėje aplinkoje. Šios kartos atstovams būdingi nauji informacijos paieškos ir naudojimo, mokymosi, komunikacijos virtualioje erdvėje bruožai. Z karta, ateinanti į pasaulio universitetus, suteikia postūmį ir akademinių bibliotekų transformacijoms: kurti hibridines mokslo ir studijų erdves, siūlyti inovatyvias elektronines paslaugas, keisti bibliotekininkų funkcijas, konstruoti naujus veiklos modelius pasikeitusiems vartotojų poreikiams tenkinti. Savo įžvalgomis dalysis pranešėjai iš Vilniaus, Kauno technologijos, Tartu, Latvijos, Varšuvos, Londono Sičio universitetų.
Spalio 16 d., bendradarbiaujant su Goethe’s institutu, rengiamas seminaras „Teminės erdvės bibliotekoje“. Jame bus kalbama apie tai, kaip teminės sąsajos lemia visuomenės diskusijas, bibliotekų lankytojų interesus, kaip nušviesti euro krizę, migraciją ir panašias temas naudojantis įvairiausiomis medijomis: knygomis, DVD diskais, internetiniais leidiniais. Berlyno centrinės ir žemės bibliotekos (Zentral- und Landesbibliothek Berlin) teminės erdvės vadovas dr. Manuelis Seitenbecheris pristatys teminės erdvės koncepciją ir dalysis Vokietijos patirtimi, susijusia su inovatyviuoju formatu. Aktyvių mainų su seminaro dalyviais metu bus diskutuojama apie teminių erdvių galimybes Lietuvos bibliotekose, kuriamos individualios jų įgyvendinimo strategijos.
Šiandien 18 val. centriniuose rūmuose (Universiteto g. 3, III a., buv. Bibliografijos skaitykla) duris atvers Istorijos šaltinių skaitykla. Ji skirta besidomintiesiems istorijos šaltiniais, jų tyrimais, istorijos mokslu ir studijomis. Skaitykloje sukauptas fondas pasižymi išbaigtumu ir kokybe. Jo suformavimu rūpinosi istorijos mokslo ekspertai iš VU Istorijos fakulteto ir šios tematikos informacijos šaltinių spektrą išmanantys dalyko bibliotekininkai.
VU biblioteka yra seniausia ir turtingiausia Lietuvos valstybinės reikšmės akademinė biblioteka. Ji išsiskiria sukauptu mokslui, švietimui ir kultūrai reikšmingu paveldu. Bibliotekoje saugoma seniausia Lietuvoje spausdinta knyga – inkunabulas Rabano Mauro „Opus de universo“ (Strasbourg, 1467) ir vienas iš dviejų pasaulyje žinomų pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ – egzempliorių.
Biblioteka daugelį metų yra garbingiausių Lietuvos Respublikos svečių vizitų dienotvarkėje. Čia viešėjo Belgijos karališkoji šeima, Velso princas Čarlzas, popiežius Jonas Paulius II, Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama, Nyderlandų karalienė, Ispanijos karališkoji šeima ir daugelis kitų.
Komentarų: 1
2015-10-15 17:49
ArvydasNuosirdziausi sveikinimai ir linkejimai VU bibliotekai,jos darbuotojams,skaitytojams,visiems sveikatos.laimes,meiles,sekmes.Ypac noreciau pasveikint zmones,nuo kuriu Bibliotekoje prikauso viskas,bet juos daznai uzmirstam,tai valytojos,rubininkes,sargai,santechnikai,elektrikai,remontininkai,be ju nuolatinio nuosirdaus darbo nebutu nieko.Dekui Jiems.Siunciam nuosiirdziausius linkejimus is tokio nediduko Izraelio miestuko Ariel.Sekmes Jums.Ir tesutinka Biblioteka ir 500-eti ir 1000-eti.O as is cia uzsakiau siandien viena knyga,kelias jau nusiunciau,gal ne visos tiko,bet tikesiuos,kad neblogai darau.Tesipildo Bibliotekos fondai.Dar karta sekmes Jums.
Su pagarba Emilija,Arturas,Arvydas Zvirbliai.Na ir musu du suniukai,kaukazo aviganiai,Laima ir Liutas.