Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodas sulaukė nekasdienių svečių – apžiūrėti Kairėnuose įkurdinto japoniško sodo ir susipažinti su gausiausiomis Lietuvoje augalų kolekcijomis atvyko Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki kartu su žmona Harumi Ozaki, šintoistinės šventyklos Japonijoje vyriausiasis šventikas Kazuhiro Takebe ir nešiojamų šventyklėlių Mikoši kūrėjas Nobuya Miyata.
Japonijos ambasadorius Lietuvoje T. Ozaki kartu su žmona H. Ozaki apžiūrėjo didžiausią Lietuvoje rododendrų kolekciją, supančią japonišką sodą, aplankė žydinčių vilkdalgių ir bijūnų kolekcijas, vieną didžiausių Baltijos jūros regione sodo Alyvų kalną.
Šintoistinės šventyklos Japonijoje vyriausiasis šventikas K. Takebe ir nešiojamų šventyklėlių Mikoši kūrėjas bei restauratorius N. Miyata, į Vilnių atvykę Japonijos ambasados Lietuvoje kvietimu ir šiandien vyksiančioje „Kultūros naktyje“ prisijungsiantys prie tradicinės japoniškos šventyklėlės Mikoši nešimo eisenos Vilniaus gatvėmis, liko sužavėti VU Botanikos sodo ir augalų įvairovės.
„Okajamos prefektūroje, kurioje gyvenu, yra įkurtas Korakuen sodas, vienas iš trijų didžiųjų Japonijos sodų. Lygindamas jį su VU Botanikos sode esančiu japonišku sodu galėčiau pasakyti, kad jie turi labai daug panašumų. Man labai patiko Vilniaus japoniškame sode esantis krioklys. Europietiškos tradicijos miškas, apželdinimas man yra žavingi“, – sakė Šintoistinės šventyklos Japonijoje vyriausiasis šventikas K. Takebe.
Šventikas šįvakar Vilniuje dalyvaus šintoistinės šventyklėlės Mikoši nešimo ceremonijoje. Ceremonija skirta „pernešti“ dievybę iš vienos šventyklos į kitą, tokia ypatinga eisena už Japonijos ribų rengiama itin retai. Sakoma, kad Japonijoje egzistuoja aštuoni milijonai dievybių. Kiekviena iš jų kartą metuose yra „įsodinama“ į mikošį ir nešama gatvėmis, siekiant užsitikrinti sėkmę bei darną.
Nešiojamų šventyklėlių Mikoši kūrėjas ir restauratorius N. Miyata, apsilankęs VU Botanikos sode įkurdintame japoniškame sode, taip pat pasidalijo puikiais įspūdžiais. „Įspūdinga, kad japoniškas sodas Vilniuje taip puikiai sukurtas. Žinoma, jis nėra visiškai toks, kokius turime Japonijoje, bet man patiko sukurta japoniška atmosfera lietuviškoje aplinkoje“, – įspūdžiais dalijosi N. Miyata.
VU Botanikos sode kartu apsilankiusiam japonų kraštovaizdžio kompanijos „Ishii Landscaping Co“ generaliniam direktoriui Naoki Ishii patiko, kad sode gražiai sukurti takai, jungiantys japoniško sodo tvenkinį su greta esančia Rododendrų kolekcija. Kraštovaizdžio kompanijos vadovui didelį įspūdį paliko spalvingųjų sodo Vilkdalgių kolekcija.
„Džiaugiamės kiekvienu mūsų sodo lankytoju, o girdėti šiltus atsiliepimus ir teigiamus sodo kolekcijų įvertinimus iš Jo Ekscelencijos Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje ir ambasados Lietuvoje svečių yra ypač malonu“, – sako VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.
Komentarų nėra. Būk pirmas!