1945 m. rugpjūčio 6 d. ant Hirošimos miesto Japonijoje buvo numesta atominė bomba, kuri pražudė tūkstančius žmonių ir beveik visiškai sugriovė miestą. Sprogus atominei bombai, 2 km spinduliu nuo sprogimo epicentro 55 vietose išgyveno 170 medžių. Jais rūpinosi ir tebesirūpina vietos gyventojai, specialistai botanikai, visuomeninės organizacijos. Kiekvienas medis buvo pažymėtas specialia geltonos spalvos lentele, kurioje nurodoma medžio rūšis ir bendrai jiems suteiktas vardas – hibakujumoku („išgyvenęs medis“).
Nassrine Azimi, buvusio Jungtinių Tautų Mokymų ir mokslinių tyrimų instituto Hirošimoje direktoriaus, iniciatyva dovanoti sodinukus ir sėklas nuo medžių, išgyvenusių atominį bombardavimą, išaugo į Jungtinių tautų organizacijos remiamą Green Legacy Hiroshima projektą. Taip 2013 metais Vilniaus universiteto (VU) Botnaikos sodas gavo sėklų, surinktų nuo vieno iš 7 išlikusių dvizkiaučių ginkmedžių.
Laikantis tradicijos visame pasaulyje rugpjūčio 6 dieną yra sodinami medeliai, užauginti iš Hirošimos miesto medžių sėklų. Tą dieną ir VU Botanikos sodo Japoniškame sode kartu su Japonijos ambasados atstovais bus sodinamas ginkmedis.
Prieš sodinimo ceremoniją vaikai su tėveliais kviečiami į kūrybines popierinių žibintų dirbtuvėles. Pagaminti žibintai vėliau bus paleisti į Japoniško sodo tvenkinį, taip pagerbiant visus žuvusiuosius nuo atominių bombų.
Vėliau bus galima stebėti japonų augalų komponavimo (Ikebana) parodomąją pamoką, kurios metu Japonijos ambasadoriaus žmona ponia Michiko Shigeeda rodys, kaip kuriamos kompozicijos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!