VU Ekonomikos fakulteto ketvirto kurso studentas Olegas Davidovičius laimėjo Lietuvos banko rengtą mokslinių darbų konkursą „Naujos ekonomikos idėjos“. Ekonomikos programos ekonominės analizės atšakos studentui už konkursui pateiktą darbą „Ryšio tarp agreguotų vartotojų išlaidų ir pajamų modeliavimas“ atiteko ne tik garbė, bet ir 5000 litų. Konkurso darbus vertino komisija, sudaryta iš Lietuvos banko darbuotojų.
Kaip nusprendėte dalyvauti Lietuvos banko konkurse? Ar tikėjotės laimėti?
Esu EF ekonometrijos būrelio narys. Pasibaigus mokslo metams rengiame iškylą su buvusiais ir naujais būrelio nariais. Susitikime dalyvavo Jaunius Karmelavičius (buvęs fakulteto studentas ir būrelio narys, dabar studijuoja ekonometriją VU MIF), kuris ir užsiminė apie šį konkursą, kadangi pats pernai užėmė pirmąją vietą. Tuomet aš nelabai susidomėjau, tačiau mano brolis dvynys Andrejus (studijuojame kartu) pasiryžo dalyvauti. Besimokydami mes stimuliuojame vienas kitą, t. y. darome vienas kitam didelę įtaką, tad nusprendžiau sudalyvauti ir aš. Prisipažinsiu, jei brolis nebūtų siuntęs savo darbo, turbūt ir aš nebūčiau bandęs.
Dieną prieš paskelbiant rezultatus susapnavau, kad laimėjau pirmą vietą. Tiesą sakant, nelabai tikėjausi laimėti, nors brolis visada sakydavo, kad mano darbas labai įdomus ir vertas prizinės vietos. O aš sakiau, kad jo darbas man labiau patinka. Nesuklydome girdami vienas kitą – abu darbai pateko į antrą vidinės atrankos etapą. Po šios žinios pasitikėjimas savo darbais ir tikėjimas pergale, nebūtinai pirma vieta, išaugo. Gavęs laišką su nugalėtojų sąrašu, savo vardo pradėjau ieškoti nuo trečios vietos – tikrai nesitikėjau savęs pamatyti pirmoje. Labai džiaugiausi – ne tik dėl piniginės premijos, bet ir dėl pripažinimo. Manau, mano darbo stiprybės yra būtent ekonometrinė dalis ir tikrai geri, logiški, ekonomikos teorijas atitinkantys rezultatai.
Ar dažnai dalyvaujate konkursuose?
Mokykloje nuo 9 klasės dalyvaudavau rajono olimpiadose (matematikos, istorijos, fizikos, chemijos, lietuvių kalbos) ir visose kasmet užimdavau prizines vietas. Matyt, iki LB konkurso šie laimėjimai man buvo svarbiausi, nes dėl jų apie mane ir brolį žinojo kitose rajono mokyklose, nors ir nebuvo mūsų matę. Užtekdavo pasakyti „broliai“ ir viskas būdavo aišku. Tačiau dabar laimėjimas LB konkurse yra didžiausias. Tiesa, kai buvau vaikas, pasisekė laimėti 1000 litų „Coca-Cola“ organizuojamame žaidime.
Dabar galvoju savo darbą pristatyti EF studentų mokslinėje konferencijoje, kuri vyks 2014 m. lapkričio 20 d.
Dalyvaujate papildomoje ekonometrijos būrelio veikloje. Plačiau papasakokite apie šį būrelį.
Ekonometriją pradėjau studijuoti II kurse pavasario semestre. Jau per pirmus seminarus ir paskaitas aš su broliu ir dar keliais grupiokais parodėme didesnį susidomėjimą, tai pastebėjusi dėstytoja V. Karpuškienė pasiūlė prisijungti prie būrelio. Pirmas susitikimas su būreliu vyko iškylaujant ir paliko labai gerą įspūdį. Mūsų dėstytoja V. Karpuškienė sako, kad ekonometrijos mėgėjų būrelis gyvuoja apie ketverius metus. Čia renkasi studentai, norintys pagilinti žinias ekonometrijos srityje. Būrelio nariai patys gali siūlyti temas, ką būtent norėtų daryti, kokius modelius norėtų panagrinėti ar kokį tyrimą atlikti.
Šiuo metu būrelio pagrindinis tikslas – parašyti ekonometrijos vadovėlį, tuo dabar mes labiausiai užsiėmę. Žinau, kad ankstesni būrelio nariai dalyvaudavo įvairiose rengiamose olimpiadose ir tikrai puikiai pasirodydavo, užimdavo prizines vietas. Dabar svarstome dalyvauti ekonometrijos olimpiadoje, kurią rengia VU Matematikos ir informatikos fakultetas.
Kokia dar veikla EF užsiimate?
Esu turbūt moksliukas ir daugiausia laiko skiriu mokslams. Galvojau apie dalyvavimą VU studentų investiciniame fonde – III kurse pildžiau anketą į atranką, bet gavau neigiamą atsakymą. Truputį nusivyliau, nes tikrai norėjau pagilinti žinias šioje srityje.
Kaip pasirinkote studijas EF ir ekonominės analizės atšaką?
Iš tikrųjų ilgai negalėjau apsispręsti, kur studijuoti. Ekonomikos mokslu susidomėjau mokykloje, ypač kai įvyko pasaulinė finansų krizė. Tada man parūpo sužinoti, iš kur tokie dalykai atsiranda, kaip apskritai veikia finansų sistema, kaip funkcionuoja šalių ekonomikos ir pan. Aplinkiniai kartodavo: „Universitete yra sunkiausi pirmi dveji metai“, tačiau man užteko 2 savaičių.
Dar mokykloje mokytojai sakydavo, kad universitete susirenka geriausi ir stipriausi mokiniai, kad reikės laiko juos pavyti. Nežinau, kaip kitiems, bet man universitete pirmus metus buvo lengviau mokytis nei mokykloje ir kitiems teko mane vytis. Pamačiau, kad mūsų fakultete dirba tikrai geri specialistai: puikiai bendraujantys, išsilavinę žmonės, kurie noriai pagelbsti ir sudomina savo dalyku. Aišku, ne viskas rožėmis klota: kai kurie dalykai labiau patiko, kiti – mažiau. Iš aukštesnio kurso studentų pasakojimų supratau, kad sunkiausia specialybė yra ekonominė analizė – specialybės aprašas ir dalykai tai patvirtino. Taigi pasirinkau ją, kad turėčiau, ką veikti.
Esate ketvirtakursis. Dauguma jau dirba, o Jūs? Apie kokį darbą svajojate?
Jau dvejus metus su broliu dirbu Trakų vidurinėje mokykloje (būtent šioje mokykloje įgijau vidurinį išsilavinimą). Einu kompiuterių inžinieriaus pareigas, tačiau tai labiau hobis nei darbas. Mokyklos administracija ir mokytojai mano darbu patenkinti. Dirbu pagal lankstų grafiką ne visą dieną, todėl dalyvauju visose paskaitose ir lengvai viską suderinu. Labai noriu, kad mano būsimas darbas būtų susijęs su specialybe: atlikti įvairius tyrimus, apdoroti ir analizuoti duomenis ir pan.
Ar planuojate studijuoti magistrantūroje EF ar kitame Lietuvos, o gal užsienio universitete? Gal norite užsiimti akademine veikla?
Tikrai taip, planuoju tęsti studijas. Nežinau kodėl, bet užsienis visai netraukia. Galvoju toliau studijuoti pagal specialybę arba ką nors, kas būtų dar labiau matematizuota, pvz., ekonometriją VU MIF. Kartais kyla mintis dėstytojauti, bet nežinau, kaip sektųsi. Labai būtų smagu toliau tęsti bendradarbiavimą ir palaikyti ryšius būtent su Ekonomikos fakulteto dėstytojais.
Komentarų nėra. Būk pirmas!