Vilniaus universiteto (VU) neliečiamojo kapitalo fondas, siekdamas į VU pritraukti vis daugiau pripažintos tarptautinės patirties turinčių jaunųjų mokslininkų ir padėti jiems įsitvirtinti VU, rengia tradicinį konkursą dviem mokslinėms pozicijoms kofinansuoti. Konkurse kviečiami dalyvauti VU akademiniai padaliniai.
„Mokslo tarptautiškumas ir bendradarbiavimas šių dienų kontekste dar svarbesni. Šios praktikos padeda stiprinti demokratijos, laisvės, pagarbos žmogui, sugyvenimo idėjas, pamatyti ir suprasti kitokias perspektyvas. Šia iniciatyva siekiame pritraukti į universitetą tarptautinės tyrimų patirties turinčius jaunus mokslininkus. Universitetai visuomet buvo vieta, kur susitikdavo mokslininkai iš skirtingų šalių, skirtingų tyrimų tradicijų, kad drauge ne tik plėtotų svarbius projektus, bet ir plačiu žvilgsniu žvelgdami kurtų geresnį pasaulį“, – sako konkursą palaikantis VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
Visi VU akademiniai padaliniai kviečiami siūlyti esamas ar naujas mokslines pozicijas, kurios skatintų universiteto tarptautinį konkurencingumą ir garsintų Lietuvos mokslą pasaulyje. Vienos mokslinės pozicijos laikinam kofinansavimui iš VU fondo investicijų grąžos bus skirta iki 30 tūkst. eurų, likusi dalis bus dengiama iš laimėjusių padalinių resursų.
Paraiškoje prašoma įvardyti konkrečius kandidatus mokslinei pozicijai užimti. Tai turėtų būti tarptautinės patirties turintys jaunieji mokslininkai, mokslinį daktaro laipsnį įgiję ne daugiau kaip prieš 7 metus. Nenurodžius konkrečių pretendentų, prašoma aprašyti planuojamą kandidatų atrankos procesą.
„Pernai iš 9 paraiškų atrinkome du jaunuosius mokslininkus, kurie sėkmingai įsiliejo į VU akademinę bendruomenę: kvantinių technologijų tyrėjas dr. Mantas Šimėnas prisijungė prie Fizikos fakulteto, tarptautinių santykių mokslininkas dr. Thomas Peak – prie Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) kolektyvo. Tai puiki galimybė VU bendruomenę papildyti tarptautinės patirties turinčiais jaunaisiais mokslininkais, kurie studijavo, dirbo ar stažavosi aukšto lygio užsienio universitetuose, dalyvavo tarptautiniuose moksliniuose projektuose, publikavosi aukšto citavimo indeksą turinčiuose leidiniuose“, – sako VU fondo direktorius Justinas Noreika.
Iš konkursui pateiktų paraiškų bus atrenkamos ir finansuojamos 2 perspektyviausios mokslinės pozicijos, geriausiai atitinkančios vertinimo kriterijus: tai įtaka VU tarptautiniam konkurencingumui ir akademinio padalinio bendruomenei, mokslinės pozicijos aktualumas ir potencialas, kandidatų tarptautinė patirtis bei atrankos principai.
Paraiškos konkursui laukiamos iki 2022 m. liepos 1 d. Išsamias konkurso taisykles, sąlygas, reikalavimus bei paraiškos anketą galite rasti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!