Gegužės 16-ąją dviem iškiliems mokslininkams iš Prancūzijos primins Vilniaus universiteto (VU) garbės daktaro insignijos – toga ir kepurė. Jomis iškilmingoje ceremonijoje VU Šv. Jonų bažnyčioje pasipuošė Paryžiaus Nantero universiteto profesorius Otmaras Seulas ir Lilio mokslų ir technologijų universiteto profesorė Marie-Claude Viano.
Prof. O. Seulą glaudūs saitai sieja su VU Teisės fakultetu. 2001 m. mokslininko dėka Teisės fakultetas priimtas į Nantero tinklą, pradėti mainų vizitai. 2003 m. Lietuvoje viešint Paryžiaus Nantero universiteto delegacijai, vadovaujamai prof. O. Seulo, Teisės fakultete buvo įsteigtas Prancūzijos teisės centras. Jis iki šiol padeda gilinti tiek teisės studentų, tiek praktikuojančių teisininkų Prancūzijos bei Europos Sąjungos teisės teorines ir praktines žinias.
Profesorius yra vienas iš bendros Paryžiaus Nantero universiteto, VU ir Frankfurto prie Maino J. W. Goethe‘s universiteto Europos teisės vasaros mokyklos, kuri rengiama Vilniuje kasmet nuo 2004 m. prancūzų ir vokiečių kalbomis, iniciatorių. Ši mokykla tapo vienu pagrindinių pavyzdžių organizuojant panašias vasaros teisės mokyklas kitose Rytų Europos, Balkanų, arabų ir net Pietų Amerikos valstybėse.
„Profesoriaus pasiūlytas unikalus vasaros teisės mokyklos modelis yra išskirtinis būdas analizuoti Europos teisės mokslo šaltinius – studijuojant teisę pažinti kultūrų įvairovę“, – pažymi VU Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis.
Naujojo VU garbės daktaro dėka VU pavyko užmegzti ir iki šiol plėtoti akademinius, mokslinius ir kultūrinius ryšius su žinomais Europos teisės mokslininkais, universitetais, įgyvendinti įvairias mainų programas, taip pat frankofoniškus, germanistinius teisės mokymo bei studijų projektus.
„Kai sulaukiau malonios žinios, kad tapau Vilniaus universiteto garbės daktaru, mano mintys iškart nuklydo į 2007 m. gruodį. Tąkart Prahoje turėjau galimybę pasveikinti naująjį Vilniaus universiteto garbės daktarą – buvusį Čekoslovakijos ir vėliau Čekijos prezidentą Václavą Havelą. Jis yra viena drąsiausių ir viena labiausiai gerbiamų mūsų laikų politinių figūrų. Šis asmeninis prisiminimas tik patvirtina, kokią didžiulę reikšmę Vilniaus universitetas teikia humanitarikai, pilietinėms teisėms ir pilietinės visuomenės aktyvumui“, – savo kalboje sakė prof. O. Seulas.
Prof. M.-C. Viano didelę gyvenimo dalį paskyrė Lietuvai ir bendradarbiavimui su jos mokslininkais, tarp jų – VU matematikais. Pirmieji jų kontaktai su Lilio mokslų ir technologijų universitetu užmegzti dar 1995 m. Su profesorės vadovaujamos statistikos ir tikimybių laboratorijos mokslininkais Charles‘iu Suquet, Yuri Davydovu, Anne Philippe, Fredericu Lavancier ir kitais daugiau nei prieš du dešimtmečius pradėję aktyviai bendradarbiauti VU matematikai Remigijus Leipus, Donatas Surgailis, Alfredas Račkauskas, Vygantas Paulauskas ir kiti vėliau užmezgė ryšius ir su kitais žymiais Prancūzijos matematikais. Per minimą laikotarpį VU matematikai kartu su kolegomis iš Prancūzijos publikavo beveik 60 bendrų straipsnių aukščiausio lygio žurnaluose ir leidiniuose.
Inauguracinėje kalboje profesorė pasidžiaugė, kad jai didelė garbė ir malonumas tapti VU garbes daktare.
„Šis ilgas ir sėkmingas bendradarbiavimas yra aukštos mokslinės vertės, kolektyvinės dvasios vaisius. Be jos ilgalaikiai projektai nebūtų įmanomi. Didžiuojuosi, kad kartu su Remigijumi Leipumi pradėjome šį nuotykį“, – kalbėjo naujoji VU garbės daktarė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!