Gegužės 18–21 d. nuotoliniu būdu vyks tarptautinis jaunųjų paleontologų suvažiavimas (angl. International Meeting of Early-stage Researchers in Palaeontology, IMERP), subursiantis dalyvius ir kviestinius profesorius iš viso pasaulio. Šiemet jau penktą kartą vykstantį renginį organizuoja Vilniaus universiteto (VU) geologijos krypties doktorantai.
Apie 100 dalyvių iš 5 kontinentų, 21 šalies (JAV, Kanados, Brazilijos, Kolumbijos, Argentinos, Jungtinės Karalystės, Alžyro, Prancūzijos, Graikijos, Portugalijos, Vokietijos, Nyderlandų, Čekijos, Ispanijos, Italijos, Rumunijos, Serbijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Indijos) sulaukęs renginys susidomėjusiems pristatys į keturias pagrindines paleontologines temas suskirstytus pranešimus. Temos sugrupuotos pagal laikotarpius ir metodines prieigas: kainozojų, mezozojų, paleozojų ir bendrąją paleontologiją.
Šių metų naujienos – IMERP konferencijos programoje atsiradęs piešinių konkursas, kuriame dalyvauti ir į prizą pretenduoti gali visi užsiregistravę dalyviai, ir protmūšis. Dalyvių laukia trijų serijų virtuali paleontologinė išvyka: trumpuose filmukuose bus parodyti ir pristatyti gražiausi Lietuvos geologiniai objektai: Karpėnų karjeras, Šaltiškių karjeras, Papartynės atodanga ir Petrašiūnų karjeras.
Renginio dienomis bus pristatytas 41 žodinis ir 11 stendinių pranešimų. Daugiausia darbų šiemet pateikta apie jauniausios – kainozojaus eros išnykusių pasaulių tyrimus, kurie apima kone visas šios eros epochas: nuo „karštojo pasaulio“ – paleoceno ir eoceno – epochos iki šalčio laikotarpių – oligoceno, mioceno, plioceno, pleistoceno ir holoceno. Darbų temos pasižymi didele įvairove – nuo gyvūnų atsiradimo mechanizmų kambro evoliucinio sprogimo metu iki senovinių Graikijos raganosių tyrimų.
Suvažiavime dalyvaus net keturi kviestiniai profesoriai: dr. Emily G Mitchell iš Jungtinės Karalystės, dr. Alycia Stigall iš Ohajaus, JAV, dr. Nikita Zelenkov iš Rusijos ir dr. Andrej Spiridonov iš VU.
Daugiau informacijos, renginio programą ir kviestinių svečių bei dalyvių pranešimų sąrašą rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!