• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

VU GMC doktorantai tarptautiniame konkurse „iDEC 2021“ laimėjo aukso medalį

Vilniaus universitetas | 2021-10-20 09:19 | Komentarų: 0
BendruomenėMokslasSrautas

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) doktorantai Jonas Juozapaitis ir Lorenzo Camisi tarptautiniame molekulinės biologijos srities konkurse „iDEC 2021“ (International Directed Evolution Competition) iškovojo aukso medalį.

Pasak VU GMC direktoriaus dr. Gintaro Valinčiaus, komanda „Vilnius_GMC“ pasiūlė sprendimą peprogramuoti baltymą, patogeninių bakterijų naudojamą dauginimuisi, ir paversti jį naujo tipo antibakteriniu preparatu prieš vieną pavojingiausių patogenų – auksinį stafilokoką (Staphylococcus aureus). Ši bakterija, jeigu įgytų visišką atsparumą šiuo metu žinomiems antibiotikams, lemtų per 80 proc. infekuotųjų mirtingumą.

„Projektas buvo vykdomas panaudojant VU GMC kartu su Harvardo universiteto mokslininkais sukurtą mikroskysčių technologiją, todėl nenuostabu, kad mūsų doktorantai turėjo ir puikų mentorių – šios technologijos kūrėją prof. Liną Mažutį. Neabejojame, kad mūsų labai talentingų doktorantų atradimai kada nors leis kurti kokybiškai naujus vaistus, skirtus gydyti pavojingiausias infekcines ligas. Ačiū, Jonai ir Lorenzo, už puikią pergalę!“ – džiaugėsi ir dėkojo VU GMC direktorius.

Patys laureatai J. Juozapaitis ir L. Camisi pasakojo, kad jie taip pat buvo apdovanoti „The Most Potential Tool“ premija, o kartu su dar dviem komandomis – „Best Community Building“ premija. Komanda pasižymėjo ir tokiose kategorijose kaip „Screening Assay Award“, „Best Presentation“ ir „Best Target Molecule“.

„Kartu su doktorantu L. Camisi dviese sudarėme komandą „Vilnius_GMC“ ir dalyvavome „iDEC 2021“ konkurse. Tai pirmi šio konkurso metai, o pats konkursas labai primena „iGEM“, tik tyrimų kryptis yra specifiškesnė. Konkurso esmė – panaudojant kryptingos evoliucijos metodus patobulinti baltymą, genomą arba biocheminį kelią organizme. Konkursas vyko vasarą, o dabar surengta baigiamoji konferencija“, – pasakojo konkurso laimėtojai.

Daugiau apie „Vilnius_GMC“ projektą „Ultra-high throughput evolution of a bacterial endolysin as a new antimicrobial agent“ skaitykite čia.

„iDEC 2021“ (International Directed Evolution Competition) – tai naujas tarptautinis molekulinės biologijos srities konkursas, kurio tikslas – skatinti kryptingos evoliucijos metodų panaudojimą kuriant naujus biotechnologinius produktus.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: iDEC 2021Jonas JuozapaitisLorenzo CamisiVU Gyvybės mokslų centras

Naujausi straipsniai

  • Jėzus ant žurnalų viršelių: VU KnF mokslininkių tyrimas paaiškina, kodėl šis simbolis vis dar veikia

    2025-12-26 - Komentarų: 0
  • 5 Kalėdų tradicijos iš klasikinės literatūros: universalūs modeliai, kuriuos perėmė televizija ir reklama

    2025-12-23 - Komentarų: 0
  • Vilniaus universitetas ieško grupių vadovų, norinčių įkurti tyrimų grupes Vilniaus–Utrechto pažangių ligų modeliavimo centre

    2025-12-23 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • VU GMC mokslininkės dr. M. Tomkuvienės ir mokslo žurnalistės knygoje „Laiko biochemija“ – apie senėjimą be mitų

    2025-12-23 - Komentarų: 0
  • VU Gyvybės mokslų centro vadovaujamos mokslininkų komandos straipsnis žurnale „Science“ atveria naują pavienių ląstelių tyrimų erą

    2025-12-19 - Komentarų: 0
  • VU GMC neuromokslininkė prof. Urtė Neniškytė – prestižinio Europos neuromokslų tinklo valdybos narė

    2025-12-17 - Komentarų: 0

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • VU GMC mokslininkės dr. M. Tomkuvienės ir mokslo žurnalistės knygoje „Laiko biochemija“ – apie senėjimą be mitų

      VU GMC mokslininkės dr. M. Tomkuvienės ir mokslo žurnalistės knygoje „Laiko biochemija“ – apie senėjimą be mitų

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt