Lapkričio 20 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) prasideda penktoji Nacionalinė karjeros savaitė. Projekto „būsiu_“ organizuojama penkių dienų konferencija suburs 8–12 klasių moksleivius, mokytojus, karjeros konsultantus ir tėvelius, kurie apie ateities profesijas sužinos iš pirmų lūpų. Šiųmetis renginys orientuotas į STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) sektorių, o pirmoji konferencijos diena pavadinta „Būsiu_mokslininkas / mokslininkė“.
Atidarymo dieną visų šalies moksleivių ir jų mokytojų laukia penkios paskaitos. Su savo mokslo sritimis supažindins trys VU GMC mokslininkai: iš Kembridžo į Lietuvą sugrįžusi neuromokslininkė, „L’Oréal–UNESCO“ stipendijų programos „Mokslo moterims“ laureatė dr. Urtė Neniškytė, Lietuvos mokslo premijos laureatas prof. Saulius Klimašauskas, šiais metais į Lietuvos istoriją įėjęs kaip pirmasis mūsų šalies mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją, ir iš Oksfordo į Lietuvą grįžęs bioinžinierius, dirbantis prie molekulinės analizės ir medicininių prietaisų kūrimo, vienas iš gyvybės mokslų bendruomenės „Vita Scientia“ įkūrėjų Karolis Leonavičius.
„Jau baigdama mokyklą žinojau, kad norėsiu siekti daktaro laipsnio, bet iš tiesų iki šiol nežinau, „kuo būsiu užaugusi“. Šiuo metu tyrinėju smegenis. Man tai patinka ir yra aktualu mano tyrimus finansuojančiai visuomenei, tačiau nesu tikra, ar šį darbą dirbsiu visą likusį gyvenimą. Mokslinis išsilavinimas suteikia labai daug galimybių ir atveria ne tik laboratorijų duris. Studijuodama ir dirbdama išsiugdžiau kritinį mąstymą, išmokau planuoti ir vykdyti sudėtingus projektus, išlavinau individualaus ir komandinio darbo įgūdžius. Šie gebėjimai pritaikomi daugelyje gyvenimo sričių“, – sako dr. U. Neniškytė.
Pirmąją konferencijos dieną žiniomis su moksleiviais taip pat dalysis iš Kembridžo sugrįžusi VU alumnė, „Thermo Fisher Scientific Baltics“ mokslo darbuotoja dr. Rūta Žalytė-Vyšniauskienė ir virtualiosios realybės ekspertas, Didžiosios Britanijos įmonės „Aresi Labs“ įkūrėjas ir vadovas, Baltijos pažangių technologijų instituto inovacijų programos vadovas Audrius Zujus.
Nacionalinė karjeros savaitė vyks lapkričio 20–24 d.
Pažangi jaunimą įkvepianti iniciatyva „būsiu_“ – tai visiškai nemokama ir paprasta programa, suburianti įvairių sričių specialistus dalytis profesinio gyvenimo patirtimi su jaunąja karta, padėti jai atrasti save ir sėkmingai pasiruošti karjerai dar mokyklos suole.
Projektą „būsiu_“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nuo 2013 m. vykdomoje programoje jau dalyvavo daugiau kaip 30 tūkst. jaunų žmonių. Penktą kartą organizuojamo renginio tikslas – supažindinti moksleivius su įvairiomis specialybėmis, paskatinti pasirinkti tinkamą profesiją.
Komentarų nėra. Būk pirmas!