Lietuvių kilmės mokslininkus, dirbančius gyvybės mokslų srityje, po dvejų metų pertraukos vėl suburs tarptautinė konferencija „Vita Scientia“. Ji vyks sausio 3 d. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC). Numatytos dvi sesijos, skirtos molekulinio ir ląstelinio lygmenų tyrimams.
Viena šios konferencijos organizatorių, VU GMC jaunesnioji mokslo darbuotoja Inga Songailienė sako, kad gyvybės mokslai šiandien yra viena įtakingiausių ir plačiausių mokslo šakų, kurią neretai pasirenka gabiausi Lietuvos abiturientai, nes mūsų šalis šiame sektoriuje turi nemažą potencialą. „Vis daugiau jaunų tyrėjų išvažiuoja studijuoti į užsienio universitetus. Tai leido susidaryti įvairiapusiam, tačiau vis dar mažai realizuotam ekspertų tinklui. Todėl „Vita Scientia“ skatina bendradarbiavimą, idėjų mainus ir švelnina „protų nutekėjimo“ padarinius“, – tvirtina jaunoji mokslininkė.
Pasak kito organizacinio komiteto nario, VU GMC doktoranto Juozo Nainio, idėjų mainai ir bendradarbiavimas šiuolaikiniame moksle yra vienas neįkainojamo originalumo šaltinių: dialoguose gimsta naujos tyrimų kryptys, sudėtingų problemų sprendimo būdai.
„Šiandien kaip niekada mokslo pažangai reikia komandinių pastangų. Todėl tarpusavio komunikacija ir nauji ryšiai yra gyvybiškai svarbūs. Plačios tematikos konferencijos, tokios kaip „Vita Scientia“, suteikia unikalią galimybę surasti naujų kolegų ir generuoti naujas idėjas“, – įsitikinusi VU GMC doktorantė Miglė Kazlauskienė.
2018 m. sausio pradžioje vyksiančios konferencijos „Vita Scientia“ pagrindiniais pranešėjais pasirinkti dr. Josephas Yeelesas iš Medicinos tyrimų tarybos Molekulinės biologijos laboratorijos Kembridže ir dr. Jonas Kubilius iš Masačusetso technologijos instituto. Dr. J. Yeelesas kalbės apie chromosomų dauginimosi mechanizmus ir su tuo susijusias problemas. Dr. J. Kubilius kvies diskutuoti, kaip gilusis mokymasis spartina mūsų supratimą apie žmogaus protą, kaip technologijos padeda tirti informacinius procesus smegenyse ir kaip neuromokslai gali prisidėti prie dirbtinio intelekto tyrimų.
Konferencijoje pranešimus taip pat skaitys Aistė Baleišytė iš Federalinės Lozanos politechnikos mokyklos, UAB „Rho Nano“, kuriančios nanodalelių produkcijos technologiją, vadovas dr. Gediminas Galinis, VU GMC profesoriaus Virginijaus Šikšnio įkurto startuolio „CasZyme“ direktorė dr. Monika Kavaliauskė.
Tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Vita Scientia“ rengiama nuo 2014 m. Joje yra dalyvavęs VU GMC ir Harvardo universiteto mokslininkas dr. Linas Mažutis, Oksfordo universiteto Ludvigo vėžio tyrimų instituto mokslininkas dr. Skirmantas Kriaučionis, į VU GMC po studijų Kembridže grįžusi neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė, Sistemų biologijos departamento vadovas prof. Ole Lundas iš Danijos technikos universiteto ir daugelis kitų perspektyvių mokslininkų.
Registruotis į 2018 m. sausio 3 d. vyksiančią konferenciją galima iki gruodžio 3 d.
Komentarų nėra. Būk pirmas!