Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) svečiavosi Kinijos Junfu miesto ir Guangdongo regiono atstovų bei verslo įmonių delegacija.
Šio vizito tikslas – ieškoti bendradarbiavimo ekonomikos, investicijų, mokslo ir aukštųjų technologijų srityse.
VU GMC vadovybė svečius supažindino su centro istorija, veikla, mokslinių tyrimų kryptimis. Svečiai apžiūrėjo auditorijas, bendravo su VU GMC mokslininkais, susipažino su jų darbo specifika ir laboratorijų galimybėmis.
Kinijos delegacijos, kurią sudarė 11 dalyvių, vadovas ir Junfu miesto municipalinio komiteto sekretorius Hanbiao Huangas neslėpė susižavėjimo VU GMC mokslininkų pasiekimais, įvertintais ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. „Nors jūsų centras nėra itin didelis, jame pamatėme aukščiausią mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros kokybę. Mus domina naujausios molekulinės technologijos, savo regione Kinijoje siekiame jas derinti su tradicinės medicinos metodais“, – sakė H. Huangas.
Pasak H. Huango, šios dienos vizitas – bendradarbiavimo ir ilgalaikių ryšių tarp VU GMC ir Junfu miesto bei viso Guangdongo regiono pradžia. „Dėsiu asmenines pastangas, kad lietuvių mokslininkai lengvai integruotųsi į šio Kinijos regiono inovacijų ekosistemą ir užmegztų naudingus ryšius“, – pabrėžė jis.
Guangdongo regiono, kuriame yra įsikūręs Junfu miestas, Tarptautinės mokslinės-technologinės bendradarbiavimo asociacijos atstovas Guo Fengzhi VU GMC vadovybei parengti centro interesų deklaraciją, kuri apibrėžtų VU GMC mokslinius interesus šiame regione. „Tuo tarpu mes parengsime bendrus pasiūlymus, kurie bus aptarti mūsų regione šiemet vyksiančioje aukštųjų technologijų mugėje. Kviečiame į mugę ir VU GMC atstovus“, – bendradarbiavimo iniciatyvomis dalijosi G. Fengzhi.
VU GMC direktorius dr. Gintaras Valinčius pasidžiaugė naujomis Lietuvos ir Kinijos mokslo ir technologijų atstovų bendradarbiavimo galimybėmis.
„Dėkojame už Kinijos atstovų dėmesį Lietuvos mokslui, mūsų šalies mokslininkų atliekamiems tyrimams. Su džiaugsmu priimsime svečių pateiktas bendradarbiavimo iniciatyvas. Viliamės, kad padedami Lietuvos ambasadorės Kinijoje Inos Marčiulionytės ateityje aktyviai plėtosime ryšius su Guangdongo regiono mokslininkais ir aukštųjų technologijų įmonėmis“, – sakė dr. G. Valinčius.
Komentarų nėra. Būk pirmas!