Universitetas – ne tik žinių, mokslo ir kritinio mąstymo centras, bet ir svarbi inovacijų ekosistemos dalis. Bendradarbiaudami su verslo įmonėmis, Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai sukuria inovacijas, kurios praturtina įmonių produktų ar paslaugų spektrą naujais sprendimais, leidžia optimizuoti įmonių veiklą ar atveria kelius naujiems verslo modeliams. Siekdamas pristatyti tokius mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžius, VU kviečia verslo įmonių atstovus, mokslininkus ir visus smalsuolius į kasmetinį inovacijų dienos renginį „INNODAY 2023“. Renginio metu išgirsite VU mokslininkų bendradarbiavimo su verslu ir tyrėjų verslumo sėkmės istorijas ir sužinosite, kokie išradimai ir technologijos gimsta VU laboratorijose.
Praėjusių metų renginyje įmonės „Spotiself“ kuriamą inovatyvią profesinio orientavimo sistemą pristatęs Dovydas Laukys pabrėžė ne tik VU mokslininkų indėlį kuriant sistemą, bet ir inovacijų bei technologijų svarbą mokymosi procese.
„Gyvename sparčiai besivystančių technologijų amžiuje. Auganti karta Lietuvos mokyklose privalo turėti galimybę naudotis inovatyviomis skaitmeninėmis priemonėmis ne tik dėl to, kad tai suteikia galimybę priimti informatyvesnius karjeros sprendimus, palengvina jų mokymosi procesą, bet ir dėl to, kad bendrauti su juos supančiu pasauliu skaitmeninėje aplinkoje jie jau yra įpratę. Prašyti jų žengti žingsnį atgal būtų tiesiog neprotinga“, – sako „Spotiself“ kūrybos projektų vadovas D. Laukys.
VU Gyvybės mokslų centro Taikomosios biokatalizės sektoriaus vadovė dr. Inga Matijošytė praėjusių metų renginyje pristatė fermentų katalizuojamas poliuretano sintezės ir degradacijos kuriamas technologijas bei kitus vykdomus taikomuosius tyrimus. Mokslininkė pažymi, kad tokio tipo renginiai ne tik leidžia sutikti suinteresuotus verslo įmonių atstovus, bet ir tampa puikia proga pabendrauti su kolegomis iš kitų laboratorijų.
„Taikomosios biokatalizės tyrimų rezultatai leidžia pasiūlyti verslo įmonėms tvaresnius sprendimus ir taip prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. „INNODAY 2022“ galėjome pristatyti savo plėtojamas technologijas ne tik renginyje dalyvavusiems ir transliaciją stebėjusiems verslo įmonių atstovams, bet ir kolegoms iš kitų VU laboratorijų. Mes, mokslininkai, dažnai būname paskendę savo darbuose bei įsipareigojimuose ir pamirštame, koks vertingas gali būti bendravimas su kolegomis prie kavos puodelio. Džiaugiuosi, kad inovacijų dienos renginys suteikia tokią progą“, – sako dr. I. Matijošytė.
„INNODAY 2023“ kvies dalyvius pasiklausyti UAB „Teltonika Telemedic“, UAB „Lidaris“, „Math Scientific“ ir kitų organizacijų istorijų bei supažindins su mokslininkų kuriamais įvairaus spektro, inovatyviais mokslu grįstais sprendimais: genomo redagavimo įrankiais, neregiams prieinamo vizualaus meno sprendimais, dirbtinio intelekto pritaikymo versle galimybėmis.
VU inovacijų diena „INNODAY 2023“ vyks gegužės 19 d., penktadienį, VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC) A103 salėje (Saulėtekio al. 5, Vilnius). Renginio pradžia 9 val. Renginys taip pat bus transliuojamas internete.
„INNODAY 2023“ programa ir registracija
Komentarų nėra. Būk pirmas!