Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro mokslininkas prof. Česlovas Venclovas – pasaulyje pripažintas kompiuterinės biologijos ir bioinformatikos ekspertas. Kartu su kolegomis jis dirba baltymų struktūrinės bioinformatikos srityje. O baltymai – gyvybės pagrindas. Todėl visi, kurie domisi baltymais, evoliucija ir jų tyrimais naudojant kompiuterinius metodus, spalio 29 d., antradienį, 17.00 val. yra kviečiami į VU išskirtinio profesoriaus Č. Venclovo inauguracinę paskaitą, kuri vyks VU Gyvybės mokslų centre, R101 auditorijoje.
Paskaitoje profesorius pasakos apie baltymus, jų struktūras, apie tai, ką galima iš jų sužinoti apie evoliuciją ir kaip evoliuciniai ryšiai padeda geriau pažinti baltymus.
Prof. Č. Venclovo mokslinė veikla ir mokslo publikacijų matomumas – aukšto tarptautinio lygio. Jo lyderystę baltymų struktūrinės bioinformatikos srityje patvirtina ir rezultatai tarptautiniuose baltymų struktūrų modeliavimo konkursuose. Profesorius vadovauja doktorantams ir podoktorantams.
Ši paskaita yra viešų inauguracinių VU išskirtinių profesorių paskaitų ciklo „Kaip mokslas keis mūsų ateitį?“ dalis.
Prof. Č. Venclovui ir dar dviem VU profesoriams išskirtinio profesoriaus kategorija už aukščiausio lygio mokslo ir studijų pasiekimus buvo suteikta šių mokslo metų pradžioje.
Išskirtinio profesoriaus kategorija VU įvesta 2017 m. Senato sprendimu. Taikant atrankos ir vertinimo kriterijus siekiama, kad atrinktų profesorių akademinis išskirtinumas nekeltų abejonių. Statusas ir vardas suteikiami tiems, kurie pasižymi išskirtiniais, tarptautiniu ir nacionaliniu mastu žinomais bei vertinamais moksliniais pasiekimais, reikšmingai prisideda prie tam tikros universiteto mokslo srities ir konkrečios studijų krypties kokybės gerinimo, yra vertinami studentų už akademinę veiklą ir turi potencialo sėkmingai formuoti savo mokslo krypties mokyklas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!