Rugsėjo 18 d. visoje Lietuvoje prasideda Vilniaus universiteto dėstytojų inicijuotas naujas nacionalinis konkursas mokiniams „Praeities stiprybė – dabarčiai“, skirtas ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą ir istorijos pažinimą.
Vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami netradiciškai, kūrybiškai pažinti ir pristatyti visuomenei sudėtingus ir kartu nepaprastai įdomius bei įkvepiančius Lietuvos laisvės kovų įvykius ir asmenybes.
Konkursas iki gegužės vyks keturiais etapais. Jo šūkis – „Pažink laisvę“. Kūrybinės – tiriamosios užduoties – įgyvendinimas remiasi tokiais principais: surask – pažink – atskleisk – papasakok. Atsižvelgdami į konkurso raiškos priemones ir galimybes, konkursą organizatoriai simboliškai vadina 4D (keturių dimensijų) konkursu.
„Šis konkursas – tai puiki galimybė sujungti tiek tiriamuosius, tiek kūrybinius jauno žmogaus gebėjimus ir šiuolaikiškai papasakoti pasirinktą laisvės kovų istoriją“, – įsitikinęs VU Istorijos fakulteto lektorius dr. Norbertas Černiauskas.
Pirmojo etapo metu moksleivių komandos bus kviečiamos susipažinti su pilietinio pasipriešinimo istorija atliekant tiriamąją ir kūrybinę užduotį. Antrajame etape iš skirtingų Lietuvos regionų bus išrinkti 10 nugalėtojų. Trečiame etape nugalėję moksleiviai bus kviečiami į „Pilietinio sąmoningumo ir istorijos dieną“, per kurią lankysis Lietuvos kariuomenės dalinyje ir susipažins su šiandienine šalies gynybos sistema, dalyvaus praktiniuose seminaruose Vilniaus universitete, lankysis Nacionaliniame muziejuje, kituose su Lietuvos valstybingumu susijusiuose objektuose.
Paskutinio etapo metu konkurso internetinės svetainės lankytojai išrinks tris geriausius darbus iš dešimties vertinimo komisijos atrinktų darbų.
Kartu su Vilniaus universitetu idėją įgyvendina Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Konkursą globoja krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Daugiau informacijos rasite konkurso svetainėje ir „Facebook“ paskyroje.
Parengta pagal Istorijos fakulteto informaciją.
Komentarų nėra. Būk pirmas!