VU kamerinis orkestras pradeda koncertinį sezoną

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (vad. Paulius Bernardas Koncė), skaičiuojantis 36-uosius koncertinės veiklos metus, naująjį sezoną pradės koncertu šv. Kazimiero garbei Vilniaus arkikatedroje kovo 4 d. 19.00 val. Su šios bažnyčios Jaunimo choru bus atliekamas J. S. Bacho amžininko J. D. Zelenkos „Magnificat D-dur“, taip pat skambės J. S. Bacho, A. Vivaldi kūriniai.

Jubiliejinius metus orkestras sutiko intensyviai: bendradarbiaudamas su VU chorais „Pro Musica“ ir „Gaudeamus“ pirmą kartą Lietuvoje atliko šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Olos Gjeilo mišias „Sunrise Mass“. Šis kūrinys, vadinamas XXI a. šedevru, skambėjo Marijampolėje, Molėtuose, Kaune ir Vilniuje. Orkestras taip pat dalyvavo tradicija tapusiame projekte „Klasika visiems“, kur kartu su VU chorais ir mėgėjų choru atliko F. Schuberto Mišias G-dur.

Savo 35 metų jubiliejų orkestras paminėjo koncertu VU Šv. Jonų bažnyčioje, kur klausytojams dovanojo tiek gerai pažįstamą L. Cherubini „Ave Maria“ melodiją, tiek originalią L. Boccherini „Nakties sargybą Madride“, taip pat O. Rhespighi, A. Vivaldi kūrinius. Per kalėdinį kolektyvo koncertą VU Šv. Jonų bažnyčioje, pilnoje klasikinę muziką mėgstančių klausytojų, orkestras pirmą kartą Lietuvoje atliko J. Frieberto ir M. Molterio kalėdines simfonijas, o jubiliejinius metus baigė Vilniaus arkikatedroje, kur kartu su šios bažnyčios choru ir solistais atliko C. Saint-Saenso kalėdinę oratoriją.

VU kameriniame orkestre muzikuoja įvairių VU fakultetų studentai.

Žymės:

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.

*