Nuo vasario mėnesio VU Komunikacijos fakultete pirmieji penki studentai pradės studijuoti Tarptautinės komunikacijos magistrantūros programą anglų kalba.
Daugiau kaip dešimtmetį fakultete ši programa dėstoma lietuvių kalba. „Tai – viena populiariausių magistrantūros studijų programų ne tik fakultete, bet ir visame universitete. Senokai svarstėme, kaip programą padaryti patrauklią ne tik lietuviams, todėl su kolegomis iš užsienio nutarėme suvienyti pajėgas ir sukurti šią programą ir anglų kalba,“ – teigia VU Komunikacijos fakulteto Studijų reikalų prodekanė doc. dr. R. Matkevičienė.
Programa buvo parengta kartu su Budapešto verslo mokykla (Vengrija), Milano kalbų ir komunikacijos universitetu (Italija), Lydso universitetu (Didžioji Britanija), Naujuoju Bulgarijos universitetu, ir Hanzos Groningeno universitetu (Nyderlandai).
Naujosios studijų programos studentai 1,5 m. trukmės studijų metu mokysis mažiausiai dviejuose partnerių universitetuose. Sėkmingai baigę studijas, jie gaus dviejų iš šešių universitetų diplomus. Tam, kad studentai, baigę studijas, gautų ir Vilniaus universiteto diplomą, baigiamąjį darbą jie turės gintis Vilniaus universitete.
Nuo vasario mėn. VU Komunikacijos fakultetas priims du studentus iš Lydso universiteto ir tris iš Hanzos Groningeno universiteto. Jie Vilniaus universitete studijuos krizių vadybą ir komunikaciją, šiuolaikines medijas ir darnią plėtrą, taikomuosius žinių vadybos metodus, tarptautinės komunikacijos kampanijas ir rašys mokslo tiriamąjį darbą. Prie programos 5 studentų prisijungs ir pagal ERASMUS programą studijuojantys magistrantai iš ES šalių, kurie atvyks mainų semestrui į Vilniaus universitetą
Visuose projekte dalyvaujančiuose ir studijų programą teikiančiuose universitetuose pirmą semestrą bus dėstomi tie patys studijų dalykai (studijų pagrindų dalykai). Jo metu studentai sužinos, kokius vaidmenis atlieka ir už ką yra atsakingas komunikacijos specialistas organizacijoje strateginiu požiūriu, kokią įtaką kultūra daro komunikacijai, koks santykis tarp organizacijos ir jos tarptautinės ir tarpkultūrinės aplinkos.
Antrąjį semestrą studentai specializuosis, rinksis pasirenkamuosius dalykus. Tarptautinės komunikacijos studijų metu antrąjį semestrą studentai privalo studijuoti kitame universitete-partneryje. Atskirus šios studijų programos dalykus galės klausyti ir specialistai, kurie nori gauti komunikacijos žinių. Specializacijų metu studentai analizuos ir bandys spręsti išorės partnerių (t. y. įmonių) komunikacijos problemas.
Trečiojo semestro metu bus rašomas magistro baigiamasis darbas, kuris bus orientuotas į taikomuosius tyrimus ir kuriuo bus sprendžiamos ir analizuojamos realių partnerių (įmonių) problemos.
Studijos bus vykdomos taikant kompetencijų ugdymu grįstą mokymąsi. Studentai dirbs su „realaus gyvenimo“ situacijomis, kurias pasiūlys įvairios tarptautinės kompanijos. „Studijų programoje lygiomis dalimis bus siūlomi tiek privalomi, tiek pasirenkamieji dalykai. Taip mes bandome kurti lanksčią mokymosi sistemą,“ – teigia doc. dr. R. Matkevičienė.
Programa skirta tarptautine komunikacija besidomintiems studentams, kurie yra baigę komunikacijos ir informacijos krypties ar panašios srities (humanitarinių ar socialinių mokslų krypties) bakalauro studijas. Baigę Tarptautinės komunikacijos studijas absolventai galės dirbti komunikacijos vadybininkais ir specialistais privačiose ir valstybinėse įmonėse.
Komentarų nėra. Būk pirmas!