Aitvarai daugiau nei prieš 2000 metų atsirado tolimojoje Kinijoje. Jie buvo naudojami kaip komunikacijos priemonė karyboje, pasitelkiant juos matuojami atstumai, vėjo stiprumas ir pan. Ilgainiui aitvarus imta dekoruoti mitologiniais motyvais ir įvairiais ornamentais. Šiandien Kinijoje aitvarai ir jų kūrimas yra svarbi kultūrinio paveldo dalis. Žinias ir kūrybines paslaptis meistrai perduoda savo mokiniams iš kartos į kartą. Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas kviečia susipažinti su vienu žymiausių aitvarų meistru Kinijoje Lü Tiezhi (Liu Tiedži) ir išmokti pasigaminti tikrą kinišką, Pekino mokyklai būdingą aitvarą.
Praktinės pamokos vyks Vilniuje ir Kaune:
Gegužės 28 d. 18.00 val. VU Konfucijaus institute (Goštauto g. 12, 4 aukšte, Vilniuje).
Gegužės 29 d. 15.00 val. M. K.Čiurlionio muziejuje (Putvinskio g. 55, Kaune), 18.00 val. VDU menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53-101, Kaune).
Gegužės 30–31 d. 18.00 val. VU Konfucijaus institute (Goštauto g. 12, 4 aukšte, Vilniuje).
Birželio 1 d. 17.00 val. visi bus laukiami prie Baltojo tilto Vilniuje, kur prisijungdami prie Azijos mugės renginių sostinės dangų papuošime pačių pagamintais kiniškais aitvarais.
Pagrindiniai VU Konfucijaus instituto veiklos tikslai yra su Kinija susijusių mokslinių tyrimų ir studijų skatinimas bei plėtojimas, taip pat akademinių ir kultūrinių renginių organizavimas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!